Szukaj:Słowo(a): Marcin Janusz
SYRIA:PRZYSZŁOŚĆ –TERAŹN. I PRZESZŁ.23:05Bydgoszcz
POD HONOROWYM PATRONATEM
Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy
Prezydenta Miasta Bydgoszczy
JM Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
ORAZ WE WSPÓŁPRACY Z
Arabskim Stowarzyszeniem Syryjczyków w Polsce i ARABIA.PL
Mamy zaszczyć zaprosić Państwa do imprezy p.n.
II Dzień Kultury Arabskiej
SYRIA
PRZYSZŁOŚĆ – TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZESZŁOŚĆ

23 Maj 2007
W programie:
13.00 -18.30 (Aula Atrium UKW przy Chodkiewicza 30)
- J.E Ambasador Syrii w Polsce Mohamed Ali Hamoui: Parę słów o Syrii;
- Bassam Aouil: Syryjscy papieŜe i cesarze w Rzymie;
- Janusz śebrowski: Dzieje Syrii;
- Marcin Styszynski: Administracja umajjadzka - Specyfika stylu urzędowego;
- Piotr Lemanowicz: Wspomnienie z misji pokojowej na Wzgórzu Golan;
- Josef Shhadeh: Opowieść w literaturze syryjskiej;
- Sumaya alhawary : Klasyczna Architektura Damaszku;
- Ghazwan Haj Bakri: Lutnia- tajemnica muzyka orientu;
- Promocja ksiąŜek wydawnictwa DIALOG o tematyce arabsko-muzułmańskiej;
20.00 ( Klub BEANUS przy ul. Chodkiewicza 30)
Impreza Muzyczno - Taneczna we współpracy z Centrum Tańca Orientalnego
i Terapii "Salam" Moniki Marchew, połączona z pokazem strojów
arabskich, warsztatem kaligrafii arabskiej, tańcem brzucha oraz malowaniem
henną.

źródło: www.info.bydgoszcz.pl
tunk napisał:

> Jesli chodzi o PD, potegą moze nie jest, ale ma nie mniej członków niż PO, a
> ze dwa razy tyle ile PiS.

A dokładniej - jesli chodzi o żarską PO - sprawa wygląda tak (źródła oficjalne):

1. Białobrzecki Zdzisław
2. Czerwonajcio Aleksander
3. Czerwonajcio Rajmund
4. Figaj Zygmunt
5. Goebel Kazimierz
6. Golec Rafał
7. Grubizna Marcin
8. Hołub Henryk
9. Jeleń Jarosław
10. Kaczmarczyk Piotr
11. Malinowski Lech
12. Niemiro Marcin
13. Ostrowski Bartosz
14. Ostrowski Zygmunt
15. Pawlaczyk Bolesław
16. Pieczyrak Zbigniew
17. Ratajczak Barbara
18. Rynkiewicz Marek
19. Skrzypczyński Paweł
20. Szymański Krzysztof
21. Szyszko Stanisław
22. Wypych Edward
23. Zauściński Janusz
p_e_k_o napisał:

> tunk napisał:
>
> > Jesli chodzi o PD, potegą moze nie jest, ale ma nie mniej członków niż PO
> , a
> > ze dwa razy tyle ile PiS.
>
>
> A dokładniej - jesli chodzi o żarską PO - sprawa wygląda tak (źródła
oficjalne)
> :
>

A według źródeł jeszcze lepiej zorientowanych sprawa wygląda tak jak poniżej,
bo źródła oficjalne czasem coś pokręcą (np. z martwymi duszami i np. z
Rajmundem Czerwonajcio
:-))) ?? ) :

1. Białobrzecki Zdzisław.
2. Bortnik Ewa
3. Candekidis Georgios
4. Czerwonajcio Aleksander
5. Dańczak Janusz
6. Figaj Zygmunt
7. Goebel Kazimierz
8. Golec Rafał
9. Grubizna Marcin
10. Grzybowski Andrzej
11. Jeleń Jarosław
12. Krzyżańska Grażyna
13. Malinowski Lech
14. Mikosiak Andrzej
15. Ostrowski Bartosz
16. Ostrowski Zygmunt
17. Pawlaczyk Bolesław
18. Pieczyrak Zbigniew
19. Ratajczak Barbara
20. Rynkiewicz Marek
21. Skrzypczyński Paweł
22. Szymański Krzysztof
23. Wypych Edward
24. Zauściński Janusz
... 54:36 jest wynikiem nierealnym, przy zalozeniu stosowania przez Unie w
meczu zastepstwa zawodnika w 12 biegach jedzie albo Tomek Gollob albo Tony,
czyli moga oni razem wywalczyc te 36 punktow (oczywiscie to jest max i pewnie
tych punktw bedzie mniej), jesli liczysz ze najlepsza w tym sezonie para
mlodziezowa czyli Marcin i Janusz nie dorzuca przynajmniej 10 pkt. to jestes
optymista ;),
... zwyciestwo ktoregokolwiek z zespolow bedzie najwyzej kilkupunktowe w jedna
lub druga strone
Skład reprezentacji Polski na DmS
Skład reprezentacji Polski:

Tomasz Gollob - kapitan
Piotr Protasiewicz
Grzegorz Walasek
Jarosław Hampel
Krzysztof Kasprzak
Wiesław Jaguś
Rafał Dobrucki
Sebsastian Ułamek
Tomasz Chrzanowski
Marcin Rempała
Janusz Kołodziej
Robert Miśkowiak

Manager:

Piotr Pyszny

Trener:

Andrzej Koselski

za www.sportowefakty.pl

no i co typujemy swoje podstawowe piatki ;)

Moja :

1.T Gollob
2.J Hampel
3.P Protasiewicz
4.G Walasek
5.K Kasprzak / R Dobrucki
mauahhaha wrozka jestes tepa czy udajesz? Unia Tarnow ma sklad wychowankow
pokarz mi zespoly z takim skladem z tyloma wychowankami ? moze Wroclaw ? Czyzby
w Wroclawiu tylko kasa sie liczyla ? Jesli wiesz cos o tym sporcie to raczej
kojarzysz czyim wychowankiem jest Hampel or Gapinski Miskowiak ? a bez nich
raczej wroclaw nieistnieje wiec respect prosze ? Janusz , Marcin , Burza ,
Wardzala , Grzesiu rempala itd. ? zazdrosc niedaje wam spokoju widze ; /
>pokarz mi zespoly z takim skladem z tyloma wychowankami ? moze Wroclaw ?

najbliższy przykład z brzegu- Apator. o wrocławiu i wychowankach to ty
wspominiałeś

>Janusz , Marcin , Burza , Wardzala , Grzesiu rempala itd. ? zazdrosc niedaje
wam spokoju widze ;

pokazali wczoraj ile sa warci, ch.... warci. kołodziej zgoda, markowy facet

a na respekt to sobie zasłużyć trzeba a nie prosić o niego
IMŚJ
częśc wie, część pewnie nie. Zawody zapowiadają sie fajnie, pogoda sprzyja. Ceny ustalono w miarę. Obsadka naprawde dobra więc podaje:

Bydgoszcz 3 maja 2005 (czytaj dziś ;P) Finał krajowych eliminacji do IMŚJ. początek zawodów o godzinie 17. Wstęp na program w cenie 5zł.

Obsada:

1. Patryk Pawlaszczyk (RKM Rybnik)
2. Paweł Miesiąc (Marma Polskie Folie Rzeszów)
3. Dawid Stachyra (Marma Polskie Folie Rzeszów)
4. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)
5. Marcin Jaguś (Apator Adriana Toruń)
6. Norbert Kościuch (Unia Leszno)
7. Michał Rajkowski (Mars RTV AGD Gorzów)
8. Mirosław Jabłoński (Lotos Gdańsk)
9. Karol Ząbik (Apator Adriana Toruń)
10. Mateusz Szczepaniak (Złomrex Włókniarz Częstochowa)
11. Paweł Hlib (Mars RTV AGD Gorzów)
12. Adrian Miedziński (Apator Adriana Toruń)
13. Marcin Rempała (Unia Tarnów)
14. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno)
15. Krzysztof Buczkowski (Budlex Polonia Bydgoszcz)
16. Zbigniew Suchecki (ZKŻ Kronopol Zielona Góra)
R1. Krystian Klecha (Budlex Polonia Bydgoszcz)
R2. Andrzej Głuchy (Mars RTV AGD Gorzów)

Ps.oby któryś z zawodników spóźnił sie na zawody i Krystian mógłby uczestniczyć - mam nadzieje, ze wtedy wywalczy awans :) Buczek szanse ma, ale ten jego pożal sie Bożę sprzęd od Tatuma.. :/
Wypada się w wiekszości zgodzić.
Może nie wszystkie punkty są takie ważne,
ale :
> 1. Należy wysyłać listy do posłów i wywierać w inny sposób presję na polskich
> polityków, żeby nie zachowywali bierności. Listy z poparciem do posłów którzy
> się tymi sprawami już zajęli - Marcin Libicki z PiS, Janusz Dobrosz z PSL.
> Nalegać na uchwalenie przez SEjm ustawy solidaryzującej się z Czechami wobec
> żądań stawianych im przez "wypędzonych".
5. Czytać uważnie i krytycznie wszystko co wychodzi spod pióra "zawodowych
> ekspertów od pojednania", de facto lobbystów działających za pieniądze
> niemieckich fundacji (Adam Krzemiński i jemu podobni). Nie pozwalać się
urabiać
>
> przez nich.
> 6. Nie pozwolić się wcisnąć w kanał "oszołomstwa". Nie pozwalać prowokatorom
na
>
> wbijanie klina między Polaków a inne narody - Czechów, Rosjan, Ukraińców,
Żydów
>
> etc. To leży tylko i wyłącznie w interesie niemieckich kół rewanżystowskich.
> 7. Wypowiadać się konsekwentnie, zdecydowanie ale spokojnie. Nie wyrażać
> nienawiści do całego narodu niemieckiego.

zdecydowanie popieram
Janusz Korwin Mikke traci swój program !
Janusz Korwin Mikke gospodarz programu "Świat według Korwina" stracił decyzją
zarządu Telewizji Puls swój program. Ta informacja dotarła do nas dopiero
dziś, przypomnijmy iż program z dnia 27.05.2004r. zakończył się skandalem po
którym polityk publicznie obraził i poniżył wszystkie kobiety twierdząc
jednoznacznie że nie nadawają sie one nawet do gotowania i nie powinno im
przysługiwać czynne prawo wyborcze. My jako serwis, absolutnie nie
popieraliśmy słów Pana Janusza bo przyczyną demokracji jest równouprawnienie
i bez niego nie da się normalnie funkcjnować. Więc po zaledwie 2 programach
Pana Korwina, sam gospodarz skreślił się na starcie. Jak Państwo myślicie czy
nasz serwis dobrze zrobił nagłaśniając sytuację?? zapraszamy na forum. I
jeszcze coś z innego tematu, na stronach oficjalnych Telewizji Puls pojawił
się aktualny program jak i biuletyn informacyjny na które serdecznie
zapraszamy.
Marcin K.

www.tvpuls.alleluja.pl/
"4" - powrót na Pragę?
Dzisiejszy "Super Expres" publikuje artykuł na temat szans powrotu "czwórki"
na Pragę.
Fragmenty artykułu:

>Dyrektor ZTM - Robert Czapla też jest zwolennikiem powrotu "4" na Pragę.
>(...) Dodaje jednak, że będzie to możliwe po oddaniu do użytku stacji metra
>pl. Wilsona - pod koniec roku.
>"Czwórka teraz jest potrzebna do obsługi komunikacyjnej Bielan - mówi Marcin
Bochenek, rzecznik ZTM.
>Co o sprawie myśli inżynier ruchu? - Z mojej strony nie będzie problemów -
mówi Janusz Galas.
Poezja, absynt i Joint w Cabarecie (czwartek)
W czwartek (25 marca) o godz.18.00 w Cabarecie rozpocznie sie
impreza "Absinth 50 ml - 7 zl.Poezja gratis". Swoje wiersze zaprezentuja:
Piotr Kusmirek,Katarzyna Ewa Zdanowicz,Mariusz Kasjaniuk,Kamil
Dabrowski,Elzbieta Michalska,Przemek Lisowski,Janusz Paliwoda
(m.in.promocja "Jointa"),Maciej Aronowicz i Marcin Perkowski. Impereze
poprowadzi Jan Kaminski. Na zywo zagra zespol "Annasza". Serdecznie
zapraszamy.
Zamiast Millera Stanisłąw Wojtera ! ! !
Bielski oddział UPR ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z prezesem Unii
Polityki Realnej Panem Stanisławem Wojterą.

W spotkaniu wezmą też udział:
- Janusz Korwin-Mikke (były prezes UPR)
- Marcin Bonicki (sekretarz UPR)

Temat spotkania: "Ile kosztuje nas państwo"

Spotkanie odbędzie się 17 października br. o godz. 18.00 w Bielsku-Białej, w
budynku LO im. M. Kopernika przy ulicy Listopadowej 70.
hop do góry !
upr_bielsko napisał:

> Bielski oddział UPR ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z prezesem Unii
> Polityki Realnej Panem Stanisławem Wojterą.
>
> W spotkaniu wezmą też udział:
> - Janusz Korwin-Mikke (były prezes UPR)
> - Marcin Bonicki (sekretarz UPR)
>
> Temat spotkania: "Ile kosztuje nas państwo"
>
> Spotkanie odbędzie się 17 października br. o godz. 18.00 w Bielsku-Białej, w
> budynku LO im. M. Kopernika przy ulicy Listopadowej 70.
>
car1!;-) Sobeckiej nie ma...

oto lista...
• Platforma Obywatelska - 15 mandatów
Jerzy Buzek, Zdzisław Chmielewski, Małgorzata Handzlik, Stanisław Jałowiecki,
Filip Kaczmarek, Bogdan Klich, Barbara Kudrycka, Janusz Lewandowski, Jan
Olbrycht, Paweł Piskorski, Jacek Protasiewicz, Jacek Saryusz-Wolski, Bogusław
Sonik, Zbigniew Zaleski, Tadeusz Zwiefka.

• Liga Polskich Rodzin - 10 mandatów
Filip Adwent, Sylwester Chruszcz, Maciej Giertych, Dariusz Grabowski, Urszula
Krupa, Bogdan Pęk, Mirosław Piotrowski, Bogusław Rogalski, Witold Tomczak,
Wojciech Wierzejski.

• Prawo i Sprawiedliwość - 7 mandatów
Adam Bielan, Anna Fotyga, Mieczysław Janowski, Michał Kamiński, Marcin Libicki,
Wojciech Roszkowski, Konrad Szymański.

• Samoobrona - 6 mandatów
Marek Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Bogdan Golik, Wiesław Kuc, Jan Masiel,
Leopold Rutowicz.

• Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy - 5 mandatów
Lidia Geringer d'Oedenberg, Adam Gierek, Bogusław Liberadzki, Marek Siwiec,
Andrzej Szejna.

• Polskie Stronnictwo Ludowe - 4 mandaty
Zbigniew Kuźmiuk, Zdzisław Podkański, Czesław Siekierski, Janusz Wojciechowski

• Unia Wolności - 4 mandaty
Bronisław Geremek, Jan Kułakowski, Janusz Onyszkiewicz, Grażyna Staniszewska
Kandydaci LPR do europarlamentu z Kujaw
1 Sobecka Anna, Elżbieta- magister chemii, Toruń
2 Rośiński Romuald, Maciej - nauczyciel, Mrocza
3 Wroński Marcin - wykładowca akademicki, Inowrocław
4 Sławiński Wojciech, Adam- wykładowca akademicki, Toruń
5 Zapruszewski Tadeusz - rolnik, Guźlin
6 Klimek Janusz, Zdzisław - lekarz weterynarii, Łasin
7 Siębida Piotr, Paweł - ekonomista, Włocławek
8 Grodzicki Stanisław - inżynier mechanik, Bydgoszcz
9 Rybak Damian, Michał - informatyk, Strzelno
10 Wałęsa Dariusz Stanisław - chemik, Włocławek
" na chybil - trafil " ?
oszolom.z.radia.maryja napisał:

> 1 Sobecka Anna, Elżbieta- magister chemii, Toruń
> 2 Rośiński Romuald, Maciej - nauczyciel, Mrocza
> 3 Wroński Marcin - wykładowca akademicki, Inowrocław
> 4 Sławiński Wojciech, Adam- wykładowca akademicki, Toruń
> 5 Zapruszewski Tadeusz - rolnik, Guźlin
> 6 Klimek Janusz, Zdzisław - lekarz weterynarii, Łasin
> 7 Siębida Piotr, Paweł - ekonomista, Włocławek
> 8 Grodzicki Stanisław - inżynier mechanik, Bydgoszcz
> 9 Rybak Damian, Michał - informatyk, Strzelno
> 10 Wałęsa Dariusz Stanisław - chemik, Włocławek
>

- alez ja tutaj nikogo nie znam z tej listy , wiec jak mialbym glosowac ?
" na chybil - trafil" ?

radca
Sobecka rozumiem. Ale nie rozumiem naszych bydgoskich posłów. Z bydgoskich
posłów fuzję poparła tylko Renata Basta (SLD). Grażyna Ciemniak (SLD) i Marcin
Wnuk (SLD) wstrzymali się od głosu. Barbara Hyla-Makowska (SLD) i Wojciech
Mojzesowicz (Polski Blok Ludowy) w ogóle nie przyszli na głosowanie, Eugeniusz
Kłopotek (PSL) wyjechał na urlop. Janusz Zemke (SLD) był na sali, ale w ogóle
nie wziął udziału w głosowaniu, tak jakby go sprawa bydgoskiej Akademii
Medycznej w ogóle nie interesowała.
Oto nasze elity polityczne. Teraz wiadomo na kogo glosowac!
Odwołac Achramowicza
Marszałek Achramowicz powoduje ze w Bydgoszczy ludzie tracą wiarę w SLD.O to
osoby do ktorych mozna pisac w sprawie odwołania go.

KUJAWSKO - POMORSKA RADA WOJEWÓDZKA SLD
kujawskopomorskie@sld.org.pl

SZEF SLD NA WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE(poseł K.Łuczak) :
Krystian.Luczak@sejm.pl

WOJEWODA Romuald Kosieniak :
wojewoda@uwoj.bydgoszcz.pl

WICEMINISTER OBRONY NARODOWEJ:
Janusz.Zemke@sejm.pl

PRZEWODNICZĄCA SEJMIKU LUCYNA ANDRYSIAK :
sejmik@kujawsko-pomorskie.pl

WICEMARSZAŁEK SEJMIKU (Jan Szopiński) :
j.szopinski@kujawsko-pomorskie. pl

POSEŁ RENATA BASTA
Renata.Basta@sejm.pl

POSEŁ BARBARA HYLA-MAKOWSKA
Barbara.Hyla-Makowska@sejm.pl

POSEŁ MARCIN WNUK
Marcin.Wnuk@sejm.pl

SENATOR ZYGMUNT CYBULSKI
senatorcybulski@o2.pl

SENATOR DOROTA KEMKPA
Dorota Kempka
Biuro senatorskie
ul. Piotra Skargi 3
85-018 Bydgoszcz
tel. 0-52 322-49-44, fax. 0-52 322-49-44

Biuro Rady Miejskiej SLD w Bydgoszczy
Ul. Gdańska 10
85-005 Bydgoszcz
bydgoszcz@sld.org.pl

REDAKCJA MIEJSKIEGO SERWISU SLD
redakcja@sld-bydgoszcz.org.pl

POSEŁ GRAŻYNA CIEMNIAK
Gdzie można pisac w sprawie odwołania Achramowicza
KUJAWSKO - POMORSKA RADA WOJEWÓDZKA SLD
kujawskopomorskie@sld.org.pl

SZEF SLD NA WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE(poseł K.Łuczak) :
Krystian.Luczak@sejm.pl

WOJEWODA Romuald Kosieniak :
wojewoda@uwoj.bydgoszcz.pl

WICEMINISTER OBRONY NARODOWEJ:
Janusz.Zemke@sejm.pl

PRZEWODNICZĄCA SEJMIKU LUCYNA ANDRYSIAK :
sejmik@kujawsko-pomorskie.pl

WICEMARSZAŁEK SEJMIKU (Jan Szopiński) :
j.szopinski@kujawsko-pomorskie. pl

POSEŁ RENATA BASTA
Renata.Basta@sejm.pl

POSEŁ BARBARA HYLA-MAKOWSKA
Barbara.Hyla-Makowska@sejm.pl

POSEŁ MARCIN WNUK
Marcin.Wnuk@sejm.pl

SENATOR ZYGMUNT CYBULSKI
senatorcybulski@o2.pl

SENATOR DOROTA KEMKPA
Dorota Kempka
Biuro senatorskie
ul. Piotra Skargi 3
85-018 Bydgoszcz
tel. 0-52 322-49-44, fax. 0-52 322-49-44

Biuro Rady Miejskiej SLD w Bydgoszczy
Ul. Gdańska 10
85-005 Bydgoszcz
bydgoszcz@sld.org.pl

REDAKCJA MIEJSKIEGO SERWISU SLD
redakcja@sld-bydgoszcz.org.pl

POSEŁ GRAŻYNA CIEMNIAK
Media Markt+IKEA w Bydgoszczy.

Mailujemy:
KUJAWSKO - POMORSKA RADA WOJEWÓDZKA SLD
kujawskopomorskie@sld.org.pl

SZEF SLD NA WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE(poseł K.Łuczak) :
Krystian.Luczak@sejm.pl

WOJEWODA Romuald Kosieniak :
wojewoda@uwoj.bydgoszcz.pl

WICEMINISTER OBRONY NARODOWEJ:
Janusz.Zemke@sejm.pl

PRZEWODNICZĄCA SEJMIKU LUCYNA ANDRYSIAK :
sejmik@kujawsko-pomorskie.pl

WICEMARSZAŁEK SEJMIKU (Jan Szopiński) :
j.szopinski@kujawsko-pomorskie. pl

POSEŁ RENATA BASTA
Renata.Basta@sejm.pl

POSEŁ BARBARA HYLA-MAKOWSKA
Barbara.Hyla-Makowska@sejm.pl

POSEŁ MARCIN WNUK
Marcin.Wnuk@sejm.pl

SENATOR ZYGMUNT CYBULSKI
senatorcybulski@o2.pl

SENATOR DOROTA KEMKPA
Dorota Kempka
Biuro senatorskie
ul. Piotra Skargi 3
85-018 Bydgoszcz
tel. 0-52 322-49-44, fax. 0-52 322-49-44

Biuro Rady Miejskiej SLD w Bydgoszczy
Ul. Gdańska 10
85-005 Bydgoszcz
bydgoszcz@sld.org.pl

REDAKCJA MIEJSKIEGO SERWISU SLD
redakcja@sld-bydgoszcz.org.pl

POSEŁ GRAŻYNA CIEMNIAK
Gdzie można pisać w sprawie odwołania Achramowicza
KUJAWSKO - POMORSKA RADA WOJEWÓDZKA SLD
kujawskopomorskie@sld.org.pl

SZEF SLD NA WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE(poseł K.Łuczak) :
Krystian.Luczak@sejm.pl

WOJEWODA Romuald Kosieniak :
wojewoda@uwoj.bydgoszcz.pl

WICEMINISTER OBRONY NARODOWEJ:
Janusz.Zemke@sejm.pl

PRZEWODNICZĄCA SEJMIKU LUCYNA ANDRYSIAK :
sejmik@kujawsko-pomorskie.pl

WICEMARSZAŁEK SEJMIKU (Jan Szopiński) :
j.szopinski@kujawsko-pomorskie. pl

POSEŁ RENATA BASTA
Renata.Basta@sejm.pl

POSEŁ BARBARA HYLA-MAKOWSKA
Barbara.Hyla-Makowska@sejm.pl

POSEŁ MARCIN WNUK
Marcin.Wnuk@sejm.pl

SENATOR ZYGMUNT CYBULSKI
senatorcybulski@o2.pl

SENATOR DOROTA KEMKPA
Dorota Kempka
Biuro senatorskie
ul. Piotra Skargi 3
85-018 Bydgoszcz
tel. 0-52 322-49-44, fax. 0-52 322-49-44

Biuro Rady Miejskiej SLD w Bydgoszczy
Ul. Gdańska 10
85-005 Bydgoszcz
bydgoszcz@sld.org.pl

REDAKCJA MIEJSKIEGO SERWISU SLD
redakcja@sld-bydgoszcz.org.pl

POSEŁ GRAŻYNA CIEMNIAK
Banda złodzieji i oszustów!!!
Po głosowaniu widać komu bardziej zależy na wchłonięciu AM do UMK. Na nic się
zdało zamydlanie oczu. Na następnych wyborach podziękujmy w odpowiedni
sposób "lewiźnie".
Pkt 19. porz. dzien. Sprawozdanie Komisji o projekcie ustawy o włączeniu
Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy do Uniwersytetu Mikołaja
Kopernika w Toruniu.
Okręg wyborczy nr 4
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: BYDGOSZCZ.
· Bańkowska Anna, SDPL (przeciw)
· Basta Renata, SLD-UP (za)
· Ciemniak Grażyna, SLD-UP (wstrzymała się)
· Gruszka Grzegorz, SDPL (przeciw)
· Hatka Witold, LPR 9 (przeciw)
· Hyla-Makowska Barbara, SLD-UP (nieobecna)
· Kłopotek Eugeniusz, PSL (nieobecny)
· Markowski Tomasz, PiS (przeciw)
· Mojzesowicz Wojciech, Samoobrona (nieobecny)
· Piotrowska Teresa, PO (przeciw)
· Wnuk Marcin, SLD-UP (wstrzymał się)
· Zemke Janusz, SLD-UP (obecny - nie głosował)
Okręg wyborczy nr 5
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej: TORUŃ.
· Chodynicki Ryszard, SLD-UP (za)
· Derwich Bogdan, SLD-UP (za)
· Kuropatwiński Lech, Samoobrona (przeciw)
· Lewandowski Bogdan, SLD-UP (za)
· Łuczak Krystian, SLD-UP (za)
· Mężydło Antoni, PiS (za)
· Olewiński Marek, SLD-UP (przeciw)
· Rybicki Sławomir, PO (za)
· Sobecka Anna, LPR (za)
· Sosnowski Zbigniew, PSL (za)
· Sułek Leszek, Samoobrona (przeciw)
· Szparaga Elżbieta, SLD-UP (za)
· Wenderlich Jerzy, SLD-UP (za)
SKANDAL!!!
Mic
Ponieważ pisujesz tu od niedawna ( i nie jest to przytyk ) mogłeś więc się nie
natknąć. Zapuść search szukając autora "korek222". To jest właśnie Pan Janusz.
Jest chociażby bezcennym źródłem informacji co dzieje się w "okolicy". Właściwie
z okolicznych polityków pisuje do nas Pan Marcin Kania. I to wszystko. Pewnie
wkrótce, jeżeli będziesz się udzielał,Pan Janusz ułowi twój e-mail na forum i
zaczniesz od czasu do czasu dostawać do skrzynki całkiem ciekawe info "co
słychać w okolicy".
Informuję, iż apel w sprawie wydawanej w Rybniku "Plamy" podpisali dotąd
następujący reprezentanci środowiska literackiego: Jacek Durski, Marcin Hałaś,
Wojciech Kass, prof. dr hab. Marian Kisiel, Krzysztof Kuczkowski, dr Karol
Maliszewski, Jacek Napiórkowski, Janusz Szuber.
Oto treść apelu:

Prezes Fundacji Elektrowni Rybnik Pan Stanisław Wójtowicz
Prezydent Rybnika Pan Adam Fudali

W imieniu społeczności pisarskiej zwracamy się do Panów z wnioskiem o
przemyślenie decyzji dotyczącej zamknięcia czasopisma “Plama” i pozbawienia
Mariana Bednarka funkcji redaktora naczelnego. Pismo to funkcjonuje w
środowisku literackim jako symbol Rybnika i jego najlepszych tradycji
kulturalnych. Poziom wypracowany przez redakcję pracującą pod przewodnictwem
kolegi Bednarka zapewniał temu pismu jedno z najwyższych miejsc pośród tego
typu kulturalnych periodyków regionalnych w Polsce.
Jesteśmy zaskoczeni tą niespodziewaną decyzją. Szczególnie teraz, kiedy pismo
stało się znane w kraju i kiedy trafiło właśnie do sieci sprzedaży EMPiK.
Szkoda byłoby jedną nieprzemyślaną decyzją, podjętą pod wpływem pochopnego
impulsu, zniweczyć dorobek tylu lat. “Plama” integruje rybnickie środowisko
kulturalne i zyskuje dla Rybnika przyjaciół wśród pisarzy z całej Polski. I to
stanowi o jej znaczeniu i wartości, o które chcieliśmy się tu upomnieć w imię
wolności słowa i szacunku dla literatury i jej praw.

Jacek Durski, Marcin Hałaś, Wojciech Kass, prof. dr hab. Marian Kisiel,
Krzysztof Kuczkowski, dr Karol Maliszewski, Jacek Napiórkowski, Janusz Szuber.
PROTEST PRZECIWKO KUTZOWI
Informuję, iż apel w sprawie wydawanej w Rybniku "Plamy" podpisali dotąd
następujący reprezentanci środowiska literackiego: Jacek Durski, Marcin Hałaś,
Wojciech Kass, prof. dr hab. Marian Kisiel, Krzysztof Kuczkowski, dr Karol
Maliszewski, Jacek Napiórkowski, Janusz Szuber.
Oto treść apelu:

Prezes Fundacji Elektrowni Rybnik Pan Stanisław Wójtowicz
Prezydent Rybnika Pan Adam Fudali

W imieniu społeczności pisarskiej zwracamy się do Panów z wnioskiem o
przemyślenie decyzji dotyczącej zamknięcia czasopisma “Plama” i pozbawienia
Mariana Bednarka funkcji redaktora naczelnego. Pismo to funkcjonuje w
środowisku literackim jako symbol Rybnika i jego najlepszych tradycji
kulturalnych. Poziom wypracowany przez redakcję pracującą pod przewodnictwem
kolegi Bednarka zapewniał temu pismu jedno z najwyższych miejsc pośród tego
typu kulturalnych periodyków regionalnych w Polsce.
Jesteśmy zaskoczeni tą niespodziewaną decyzją. Szczególnie teraz, kiedy pismo
stało się znane w kraju i kiedy trafiło właśnie do sieci sprzedaży EMPiK.
Szkoda byłoby jedną nieprzemyślaną decyzją, podjętą pod wpływem pochopnego
impulsu, zniweczyć dorobek tylu lat. “Plama” integruje rybnickie środowisko
kulturalne i zyskuje dla Rybnika przyjaciół wśród pisarzy z całej Polski. I to
stanowi o jej znaczeniu i wartości, o które chcieliśmy się tu upomnieć w imię
wolności słowa i szacunku dla literatury i jej praw.

Jacek Durski, Marcin Hałaś, Wojciech Kass, prof. dr hab. Marian Kisiel,
Krzysztof Kuczkowski, dr Karol Maliszewski, Jacek Napiórkowski, Janusz Szuber.
Klub Europa - V kolumna UE w Polsce oto są zdrajcy
Klub Europa

(Dane sprzed kilku lat)

Wazna i bardzo wplywowa agentura globalizmu wpychajaca Polske w grzezawisko
Unii Germano-Europejskiej. Sklad zarzadu Klubu oraz lista czlonków, to
mieszanina masonerii, wojujacego antypolonizmu i antykatolicyzmu o róznym
stopniu antypolskiego zaprzanstwa. Oto oni:

Zarzad Klubu Europa:

B. Geremek - prezes; ks. Stanislaw Opiela - wiceprezes.
Czlonkowie Zarzadu:
Marek Edelman, Zofia Kuratowska, J. Onyszkiewicz.
Czlonkowie Klubu:
J. K. Bielecki, J. Blonski, Michal Boni, Józef Chajn, K. Dziewanowski, Wlad.
Frasyniuk, Aleksander Hall, Jerzy Holzer, Zbigniew Janas, Jan Janowski,
Ryszard Kapuscinski, Marcin Król, Witold Lutoslawski, Tadeusz Mazowiecki,
Antoni Maczak, Krzysztof Michalski, Adam Michnik, Artur Miedzyrzecki, Czeslaw
Milosz, Karol Modzelewski, Ryszard Reiff, Janusz Reiter, Piotr Slonimski,
Aleksander Smolar, Stanislaw Stomma, Jan Józef Szczepanski, Andrzej
Szczypiorski, Józef Slisz, Witold Trzecia-kowski, Jerzy Turowicz, Andrzej
Wajda, Andrzej Wielowieyski, Jacek Wozniakowski, Andrzej Kajetan Wróblewski,
Henryk Wujec, Krystyna Zachwatowicz, Andrzej Ziabicki.

- niektórzy z nich już pomarli a inni weszli na ich miejsce..dla nas dla
Polaków i patriotów jest to gotowa lista którą po następnych wygranych przez
LPR wyborach należy postawić tych ludzi przed Trybunał Stanu i postawić
zarzut zdradę stanu!!
ONI będą reprezentowali Polskę w EuroSejmie
" Z PO zostali wybrani: Jerzy Buzek, Zdzisław Chmielewski, Małgorzata Handzlik,
Stanisław Jałowiecki, Filip Kaczmarek, Bogdan Klich, Barbara Kudrycka, Janusz
Lewandowski, Jan Olbrycht, Paweł Piskorski, Jacek Protasiewicz, Jacek Saryusz-
Wolski, Bogusław Sonik, Zbigniew Zaleski, Tadeusz Zwiefka.

Z LPR : Filip Adwent, Sylwester Chruszcz, Maciej Giertych, Dariusz Grabowski,
Urszula Krupa, Bogdan Pęk, Mirosław Piotrowski, Bogusław Rogalski, Witold
Tomczak, Wojciech Wierzejski.

Z PiS: Adam Bielan, Anna Fotyga, Mieczysław Janowski, Michał Kamiński, Marcin
Libicki, Wojciech Roszkowski, Konrad Szymański.

Z SO : Marek Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Bogdan Golik, Wiesław Kuc, Jan
Masiel, Leopold Rutowicz.

Z SLD-UP : Lidia Geringer d'Oedenberg, Adam Gierek, Bogusław Liberadzki, Marek
Siwiec, Andrzej Szejna.

Z PSL : Zbigniew Kuźmiuk, Zdzisław Podkański, Czesław Siekierski, Janusz
Wojciechowski.

Z Unii Wolności : Bronisław Geremek, Jan Kułakowski, Janusz Onyszkiewicz,
Grażyna Staniszewska.

Z list SdPl: Genowefa Grabowska, Józef Pinior, Dariusz Rosati.
za> info.onet.pl/936299,11,item.html
W razie gdyby coby - Ja nie głosowałem - chociaż chciałem.
przypominam to ciągle i bez sensu :((
Dzieki grubej kresce nawet po 10 latach transformacji nie udało się zburzyć
konstrukcji okrągłostołowej. Teraz - kiedy mleko rozlane wyschło - mówi sie o
tym coraz śmielej

22 X 1999 r. za odrzuceniem projektu ustawy dekomunizacyjnej głosowali:

AWS (187 posłów): Hall Aleksander
Unia Wolności (59 posłów): Balcerowicz Leszek; Borusewicz Bogdan; Bryłowski
Paweł; Cycoń Marian Adam; Czech Mirosław; Folwarczny Andrzej; Frasyniuk
Władysław; Gawlik Radosław; Geremek Bronisław; Godzik Jerzy; Góralska Helena;
Imiołczyk Barbara; Janas Zbigniew; Koralewski Jerzy; Kracik Stanisław; Król
Jan; Krzyżanowska Olga; Kuroń Jacek; Lassota Józef; Leraczyk Zbigniew;
Lewandowski Piotr; Lityński Jan; Mazowiecki Tadeusz; Osiatyński Jerzy;
Ostrowski Ryszard Andrzej; Staręga-Piasek Joanna; Stolzman Maria; Syryjczyk
Tadeusz; Szenfeld Adam Stanisław; Ślezińska-Katarasińska Iwona; Wielowieyski
Andrzej; Wierchowicz Jerzy; Wujec Henryk; Zając Jerzy Grzegorz; Zawiła Marcin;
Zieliński Tadeusz Jacek; Żyliński Adam Jacek.
Polskie Stronnictwo Ludowe (26 posłów): Bentkowski Aleksander; Brzózka
Stanisław; Dobrosz Janusz; Kalinowski Jarosław; Kłopotek Eugeniusz; Łuczak
Aleksander; Masternak Stanisław; Pietrewicz Mirosław; Podkański Leszek;
Siekierski Czesław; Smolarek Ryszard; Stanibuła Ryszard; Woda Wiesław; Zych
Józef; Żelichowski Stanisław;
SLD (164 posłów): głosowało 161 posłów - wszyscy za odrzuceniem projektu ustawy
o dekomunizacji życia publicznego w Polsce.
Niezrzeszeni (7 posłów): Jagieliński Roman
22 X 1999 r. za odrzuceniem projektu ustawy dekomunizacyjnej głosowali:

AWS (187 posłów): Hall Aleksander
Unia Wolności (59 posłów): Balcerowicz Leszek; Borusewicz Bogdan; Bryłowski
Paweł; Cycoń Marian Adam; Czech Mirosław; Folwarczny Andrzej; Frasyniuk
Władysław; Gawlik Radosław; GEREMEK BRONISŁAW; Godzik Jerzy; Góralska Helena;
Imiołczyk Barbara; Janas Zbigniew; Koralewski Jerzy; Kracik Stanisław; Król
Jan; Krzyżanowska Olga; Kuroń Jacek; Lassota Józef; Leraczyk Zbigniew;
Lewandowski Piotr; Lityński Jan; Mazowiecki Tadeusz; Osiatyński Jerzy;
Ostrowski Ryszard Andrzej; Staręga-Piasek Joanna; Stolzman Maria; Syryjczyk
Tadeusz; Szenfeld Adam Stanisław; Ślezińska-Katarasińska Iwona; Wielowieyski
Andrzej; Wierchowicz Jerzy; Wujec Henryk; Zając Jerzy Grzegorz; Zawiła Marcin;
Zieliński Tadeusz Jacek; Żyliński Adam Jacek.
Polskie Stronnictwo Ludowe (26 posłów): Bentkowski Aleksander; Brzózka
Stanisław; Dobrosz Janusz; Kalinowski Jarosław; Kłopotek Eugeniusz; Łuczak
Aleksander; Masternak Stanisław; Pietrewicz Mirosław; Podkański Leszek;
Siekierski Czesław; Smolarek Ryszard; Stanibuła Ryszard; Woda Wiesław; Zych
Józef; Żelichowski Stanisław;
SLD (164 posłów): głosowało 161 posłów - wszyscy za odrzuceniem projektu ustawy
o dekomunizacji życia publicznego w Polsce.
Niezrzeszeni (7 posłów): Jagieliński Roman

reszta:
www.rop.sky.pl/dekomuna.htm
Polskie czarne owce w europarlamencie
1.Paweł Piskorski (wiadomo za co, symbol tzw uklądu warszawskiego)
2.Janusz Lewandowski (też wiadomo za co za zalegalizowanie szalbierstwa
majątku narodowego czyli złodziejskie prywatyzacje + klapa NFI)
3.Małgorzata Handzlik (to ta która zawdzięcza swój sukces pomalowaniu włosów
na czerwono naśladując lidera Ich Troje)
4.Marcin Libicki (w 1991 roku głosował na wie ręce w sejmie, ponadto w
poznańskich TBSach obsadził lukratywne stanowiska swoją rodzinką)
5.Marek Siwec znany "parodysta" papieża
6. Jan Kułakowski - to ten który lubial się wysypiać w czasie obrad Komisji
UE i przespał niejedne negocjacje(sam nawet sie do tego przyznał!)

- przyniosą nam wstyd i upokorzenie ale tak żeś wybrał Polaku...więc teraz
sie módl by z niczym oni nie wylecieli jak Filip z konopii
Rzeczywiscie !!!!!

SA,D KOLEZENSKI (Stow. Ordynacka)

1. Bielawski Jacek
2. Błaszczyk Jacek
3. Burek Halina
4. Grzelak Mirosław
5. Hasiak Mieczysław
6. Jarmołowski Krzysztof
7. Jasiakiewicz Roman
8. Kleczaj Jacek
9. Kościelecki Stefan
10. Krapkowski Stanisław
11. Królak Marcin
12. Malec Marek
13. Nietupski Jarosław
14. Pedryc Zbigniew
15. Przetacznik Janusz
Gość portalu: jolka napisał(a):

> Dlaczego w Zeszytach drukuje sie zawsze te same nazwiska? Mam wrazenie, ze to
> towarzystwo wzajemnej adoracji. Moze sie myle?

Owszem, mylisz się, jolka :-)
Janusz Gryz, Andrzej Coryell, Tomasz Cyz, Sabina Kienlechner,
Marian Bizan, Anna Arno, Adam Szczuciński, Kamila Stępień,
Marcin Gmyz, Marzena Romanowska, Marlena Gnatowicz, Justyna
Guze, Maria Stauber drukowani w ostatnim numerze to z pewnością
nie są ''zawsze te same nazwiska''.

Natomiast z nazwisk ''zawsze tych samych'' mamy w tym numerze:
Wisławę Szymborską, Zbigniewa Herberta, Adama Zagajewskiego,
Ewę Kuryluk, Emily Dickinson, Władysława Bartoszewskiego,
Konstantego Jeleńskiego, Jacka Woźniakowskiego i jeszcze kilka
świetnych nazwisk.
I bardzo dobrze! :-)
a.
Lista nieobecnych na RM
A oto kolejna ciekawostka.
Lista nieobecnych na Radzie Miejskiej:
(obejmuje wszystkich, nie tylko 13-tkę, która się zmyła w trakcie obrad)

1. Bieleżewski Andrzej Marian (Poznański Ruch Obywatelski),
2. Chudobiecki Jan Jakub (PRO),
3. Jarmułowicz-Chwiedorowicz Jan Jakub (SLD),
4. Jezierski Sławomir (PO),
5. Kaczmarek Filip Andrzej (PO),
6. Kaczmarek-Szczęsny Wojciech (UW),
7. Kayser Tomasz Jrzy (UW),
8. Lipiński Dariusz (PO),
9. Łukomski Jacek (UW),
10. Mączkowski Krzysztof Paweł (Klub Radnych Prawicy),
11. Nowotny Andrzej Krzysztof (PRO),
12. Oźminkowski Marcin (UW),
13. Paetz Marcin (PO),
14. Perliński Miron (SLD),
15. Stachowska Krystyna Maria (SLD),
16. Stelmasiak Sławomir (PO),
17. Tomczak Jacek Jerzy (KRP),
18. Tomczak Janusz Bogdan (SLD).
Sorry, ale macie problem
Gość portalu: f napisał(a):

> bo ja tych "debesciakow" jakos nie moge znalezc...

Joanna Rucińska, Magdalena Kochan,Barbara Jaskierska, Andrzej Łuc, Janusz
Połonka, Marcin Rachuca, Arkadiusz Pawlak, Marcin Marcinkiewicz, Włodzimierz
Zasadzki, Mariusz Torchała. No i oczywiście: Piotr Lewandowski - Sejmik, Paweł
Bartnik (ok. 900 glosów), Teresa Lubińska (ponad 1800 glosów do Rady Miasta) i
Małgorzata Jacyna-Witt (ponad 1300 glosów). A kto został? UW ma super ideały
ale oderwane od prawdziwych problemów i potrzeb ludzi. A liderzy nie potrafią
słuchać ludzi i otworzyć drzwi dla wszystkich. Kanapa i towarzystwo wzajemnej
adoracji oraz pouczeń i krytykanctwa w stosunku do innych.
Kandydaci Platformy Janusz Korwin-Mikke w lubuskim, okręg nr 8:

kandydaci do sejmu:
1. Marcinkowski Stanisław, dyr. szpitala, Torzym.
2. Gabryniewski Janusz Ryszard, przedsiębiorca, Gorzów.
3. Ebert Tomasz Maciej, chirurg, Gorzów.
4. Wichman Andrzej, emeryt, Nowa Sól.
5. Zając Ludmiła Maria, katechetka, Gorzów.
6. Kaczmarek Marcin, informatyk, UPR, Gorzów.
7. Monach Antoni, przedsiębiorca, Gorzów.
8. Bieda Stanisław, inż. budownictwa, UPR, Gorzów.
9. Kawala Mariusz, przedsiębiorca, UPR, Gorzów.
10. Hryniewiecki Wojciech, przesiębiorca, Nowa Sól.
11. Gałuszka Mariusz, technik budowlany, UPR, Gorzów.
12. Dobosiewicz Grzegorz Jerzy, przedsiębiorca, UPR, Gorzów.
13. Wilant Roman, przedsiębiorca, UPR, Nowa Sól.

Kandydat na senatora:
1. Raiter Mirosław, przedsiębiorca, UPR (wiceprezes okręgu
lubuskiego), Skwierzyna.
Kaczorowski jednak przychodzi?!?!
Fragment info z oficjalnej strony lecha:
Trzech byłych piłkarzy Widzewa Łódź - Patryk Rachwał, Damian Seweryn i Marcin
Morawski - trenowało wczoraj z "Kolejorzem". Dzisiaj mają dołączyć Paweł
Kaczorowski, a także Janusz Wolański z Ceramiki Opoczno, który będzie testowany.

hmmm poczekamy, zobaczymy...
Gość portalu: Mecowhy napisał(a):

> Fragment info z oficjalnej strony lecha:
> Trzech byłych piłkarzy Widzewa Łódź - Patryk Rachwał, Damian Seweryn i Marcin
> Morawski - trenowało wczoraj z "Kolejorzem". Dzisiaj mają dołączyć Paweł
> Kaczorowski, a także Janusz Wolański z Ceramiki Opoczno, który będzie testowany
> .
>
> hmmm poczekamy, zobaczymy...

Przecież to jest informacja z poniedziałku czy wtorku. lech.poznan.pl pewne
źródło informacji :)
>
Lachowski - ciąg dalszy
Fragment wywiadu z Opola:

Mariusz Lodziński: W czwartek jechał pan podpisać kontrakt z Lechem Poznań, a w piątek
trenował już w Warszawie. Dlaczego?
Marcin Lachowski: Warunki, które zaproponował mi Lech, były nie do przyjęcia. Przede wszystkim
oczekiwano kontraktu na 5 lat. Nie mogłem się na tak długi czas wiązać z tym klubem, nie chciałem
być niewolnikiem Lecha. Co równie istotne, warunki finansowe, które mi zaproponowano w żaden
sposób nie mogły mnie satysfakcjonować przy tak długiej umowie.
Było jeszcze kilka innych problemów. Kontrakt indywidualny z poznańskim klubem podpisałem ponad
miesiąc temu. Zrobiłem to sam bez pomocy żadnej osoby, która zna się na prawie. W czwartek
pojechałem do Poznania z moim menedżerem. Dopiero on zauważył, że ta umowa ma niewiele
wspólnego ze standardami PZPN i co ważne była sformułowana nieprawidłowo, więc siłą rzeczy
nieważna. Wspólnie z menedżerem uznaliśmy, że w takiej sytuacji nie możemy poważnie traktować
oferty poznańskiego klubu.

Jak znalazł się pan w Warszawie?
- Dowiedziałem się, że trener Polonii Janusz Białek byłby zainteresowany moją osobą. Pojechałem
tam na treningi i zagrałem w sobotnim sparingu. Skończyło się to jednak przykrą kontuzją, w efekcie
przez tydzień będę nosił gips na nodze.

A jednak jest sprawiedliwość... hehe
Lista nieobenych
A oto kolejna ciekawostka.
Lista nieobecnych na Radzie Miejskiej:
(obejmuje wszystkich, nie tylko 13-tkę, która się zmyła w trakcie obrad)

1. Bieleżewski Andrzej Marian (Poznański Ruch Obywatelski),
2. Chudobiecki Jan Jakub (PRO),
3. Jarmułowicz-Chwiedorowicz Jan Jakub (SLD),
4. Jezierski Sławomir (PO),
5. Kaczmarek Filip Andrzej (PO),
6. Kaczmarek-Szczęsny Wojciech (UW),
7. Kayser Tomasz Jrzy (UW),
8. Lipiński Dariusz (PO),
9. Łukomski Jacek (UW),
10. Mączkowski Krzysztof Paweł (Klub Radnych Prawicy),
11. Nowotny Andrzej Krzysztof (PRO),
12. Oźminkowski Marcin (UW),
13. Paetz Marcin (PO),
14. Perliński Miron (SLD),
15. Stachowska Krystyna Maria (SLD),
16. Stelmasiak Sławomir (PO),
17. Tomczak Jacek Jerzy (KRP),
18. Tomczak Janusz Bogdan (SLD).
W niedzielę na Golęcinie będą się ścigać żużlowcy
W Ostrowie w niedzielę jest Łańcuch Herbowy, najstarszy turniej indywidualny w Polsce, a GW jak zwykle tylko Poznań na Poznaniu, Poznaniem pogania. O Łańcuchu ani słowa. Oto lista startowa porządnego turnieju a nie jakiś quasi-amatorskich zmagań: Sebastian Ułamek (Włókniarz Częstochowa)
Grzegorz Walasek (Włókniarz Częstochowa)
Adrian Miedziński (Apator Toruń)
Maciej Kuciapa (Marma Polskie Folie Rzeszów)
Tomasz Jędrzejak (Intar Dartom Ostrów)
Krzysztof Słaboń (WTS Wrocław)
Karol Ząbik (Apator Toruń)
Damian Baliński (Unia Leszno)
Piotr Dym (Intar Dartom Ostrów)
Robert Miśkowiak (WTS Wrocław)
Mariusz Węgrzyk (Intar Dartom Ostrów)
Marcin Rempała (Unia Tarnów)
Paweł Hlib (Mars RTV AGD Gorzów)
Robert Sawina (Budlex Polonia Bydgoszcz)
Michał Szczepaniak (Intar Dartom Ostrów)
Janusz Ślączka (KSŻ Krosno)
pepperoni78 napisał:

> Ciekawe kto zostanie nowym miłościwie panującym w Naszym mieście?? Kandydaci
> są świetni: między innymi obecnie MP Pruszkowski (czy "ó"???), ex-
> wicewojewoda Brodowski, ex prezydent Bryłowski i podobno ex-minister poseł
> Podkański. Czkodz, że nie kandyduje guru Cygowski senior. Wtedy wiadomo
> byłoby od razu kto wygra. ;)

A oto głosy jakie oddali czytelniocy dziennika Wschodniego na prezydenta
LublinaKandydaci na prezydentów, wójtów, burmistrzów:
Na prezydenta Lublina
Jacek Sobczak - 4605 głosów
Piotr Włoch - 3603
Jacek Gallant - 994
Andrzej Pruszkowski - 531
Marcin Celiński - 378
Jacek Krzyżanowski - 353
Stanisław Duszak - 254
Stanisław Podgórski - 249
Wiesław Brodowski - 200
Wojciech Włodarczyk - 170
Janusz Bicz - 153
Helena Pietraszkiewicz - 131
Stanisław Kieroński - 123
Jacek Szczot - 119
Paweł Bryłowski - 79
Bogna Bender-Motyka - 58
Celina Stasiak - 52
Zbigniew Wojciechowski - 42
Andrzej Lepper - 24
Andrzej Wójcik - 20
Sławomir Janicki - 16
Jan Biss - 12
Dariusz Sadowski - 12
Anna Goluda-Gęborys - 11

ps. nie wszyscy będą kandydować
jul.s napisał:

..ostatnie notowania..
1-Bieniek Władysław pewnie blisko PIS
2-Błędowski
3-Chodorowski - blisko PO
4-Małgorzata Hoszowska - Partia Demokratyczna
5-Skubisz
6-Paprocki - SLD
7-Smaczny - SLD
8-Drzewiecki - PIS
9-Bieniek Bogdan - blisko PO
10-Urbański Krzysztof
11-Adam Chrabąszcz - PO
12-Łucja Bielec
13-Zofia Korpal - LPR
14-Joanna Szadkowska
15-Marcin Studnicki - PO
16-Alan Rosenbeiger - PO
17-Pani Wacławska
18-Pan Weryński
19-Pan Surowiec
20-Sławomir Gumienny
21-Janusz Mazurek
22-Jacek Tejchma (dyr. SCK)
23-Wiesłam Wałek
24- Edward Małek
oficjale wyniki - mamy 3 radnych, ale nieco innych
z Ostrowca: Leszek Bugaj (PSL), Józef Grabowski (SLD), Grigor Szaginian (PO)

na skutek blokowania zyskała Samoobrona a koszt poniósł m.in. Lech Janiszewski

Znamy ostateczne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Po
przeliczeniu głosów okazało się, że rozkład mandatów jest inny niż prognozowano
wczoraj.
I tak PSL będzie miał 8 mandatów. Obejmą je: Wojciech Borzęcki, Józef Kwiecień,
Leszek Bugaj, Marek Gos, Wacław Berens, Adam Jarubas, Edmund Kaczmarek i
Tadeusz Kowalczyk.
PiS ma 7 mandatów. Dostaną je Marek Kwitek, Andrzej Bętkowski, Jarosław
Przygodzki, Jan Klamczyński, Alfreda Rubak- Zawierucha, Marcin Perz i Marek
Bogusławski.
Lewica i Demokraci dostanie 5 miejsc. Zajmą je: Sławomir Marczewski, Józef
Grabowski, Franciszek Wołodźko, Sławomir Kopyciński i Andrzej Nowak.
Również Platforma Obywatelska będzie mieć 5 przedstawicieli. Są to Grigorij
Szaginian, Marzena Drewnowicz- Okła, Bogusław Moskal, Zdzisław Wrzałka i Józef
Żurek
Samoobrona uzyskała 4 mandaty. Otrzymają je Józef Adamczak, Barbara Duda, Józef
Bąk i Agnieszka Szlęk
Komitet Wyborczy Porozumienie Samorządowe Wojciech Lubawski, będzie
reprezentował- Janusz Koza.

źródło: Radio Kielce
Kaszuba Dariusz
Kowalczyk – Kwiecień Irena
Kowalska Alina Maria
Walesic Paweł
Zgadzajski Mirosław
Grabowski Krzysztof
Kunat Jan Edward
Potocki Zdzisław Marek
Radlak Sławomir
Fornalska Jolanta Maria
Sławek Halina Maria
Morycińska Bożenna
Rożnowski Henryk Władysław
Kotasiak Janusz Wojciech
Krysa- Kowal Małgorzata
Staniszewski Józef
Binensztok Ryszard Józef
Wilczyński Jarosław Zbigniew
Słowik Cezary Piotr
Kuszewski Maciej Mikołaj
Mazur Wojciech Marcin
Kacuga Waldemar
Moskalewicz Zbigniew

o kim chcesz coś więcej wiedzieć? ;)
JANUSZ KOWALSKI - najsilniejszy pod atakiem!
Witam wszystkich!

Radny Kowalski ustąpił przed wewnętrznymi przetasowaniami w PO startując z
OSTATNIEGO miejsca, BEZPODSTAWNIE zarzucono mu nielegne wywieszenie banerów,
atakuje się go w większości mediów oraz na forach internetowych, a teraz
NIESŁUSZNY wg. mnie wyrok sądu. Tak to chyba dzisiaj wygląda... Atakuje się
najsilniejszych, tylko szkoda że może odbić się to ze stratą dla nas Wszystkich.

Niech Pan się trzyma Panie Januszu! Polska polityka potrzebuje nowej jakości!

Pozdrawiam Marcin
Łowcy skór chcą wrócić do pogotowia ?
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2047415.html

" Gazeta.pl > Wiadomości > Wiadomości dnia Czwartek, 29 kwietnia 2004

Łowcy skór chcą wrócić do pogotowia

Tomasz Patora, Marcin Stelmasiak, współpraca Przemysław Witkowski, Radio
Łódź 29-04-2004, ostatnia aktualizacja 28-04-2004 20:54

Sanitariusz podejrzany o zabicie pacjenta pavulonem chce unieważnić decyzję o
wyrzuceniu go z pogotowia

Karol B. został aresztowany w grudniu ubiegłego roku. Prokuratura postawiła
mu trzy zarzuty. Najpoważniejszy to zabicie pacjentki. W styczniu 2001 r.
wstrzyknął chorej pavulon, kobieta udusiła się. Zrobił to, jak zeznał, dla
pieniędzy z "handlu skórami" - po śmierci ofiary zadzwonił do firmy
pogrzebowej, która zabrała ciało. Sanitariuszowi prokuratura zarzuca także
wzięcie od zakładów pogrzebowych co najmniej 20 tys. zł łapówek za informacje
o zgonach pacjentów i sfałszowanie 18 recept na pavulon. Gdy B. trafił do
aresztu, dyrektor pogotowia natychmiast zwolnił go z pracy. Jako powód
podał "utratę zaufania do pracownika". Teraz Karol B. chce przed sądem pracy
unieważnić decyzję. Jak twierdzi, był dobrym pracownikiem i nie widzi powodu,
dla którego miałby zostać wyrzucony dyscyplinarnie z pogotowia.

Janusz Morawski, wicedyrektor pogotowia do spraw medycznych, nie wyobraża
sobie, by B. mógł wygrać sprawę z pogotowiem. - To, że nie został skazany,
nic nie znaczy. Tu mogą pozostać tylko ludzie o czystych rękach. Na pogotowie
nie może już paść żaden cień.

Karol B. nie jest pierwszym bohaterem nekroafery, który skarży pogotowie za
rzekomo bezprawne zwolnienie. Już pięć osób zaskarżyło decyzję do sądu, a ten
nakazał przywrócenie ich do pracy. Wśród nich jest Tomasz S. - organizator
procederu "handlu skórami" - w łódzkim pogotowiu.

Z pisma B. do sądu:

"Nie byłem ukarany za niewywiązywanie się z moich obowiązków ani też w żaden
sposób nie lekceważyłem (...). Jestem tymczasowo aresztowany, a nie skazany
prawomocnym wyrokiem. (...) Nigdy nie naruszyłem podstawowych obowiązków
pracownika ani też nie popełniłem przestępstwa, które godziłoby w dobre imię
mojego pracodawcy. Wnoszę o uchylenie decyzji Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa
Medycznego w Łodzi, która krzywdzi mnie i moją rodzinę i jest niezgodna z
prawem".

radca
Slavik, a ty swoje, to nie jest normalne zarządzenie, gdyby Gmina wzięła kredyt
od banku, to potrzeba biznesplanu, ale jak bierze się kredyt od mitexu , z
dodatkowym kosztem 20mln, to nic nie trzeba tylko podpisac umowę, resztą zajmie
się MITEX. Mitex tak zrobił,a później sprzedał dług do Deutsche Banku, wszystko
odbyło się bez przetargu, bez możliowości wglądu radnych i nas mieszkańców do
umowy, a pan który doradzał Burmistrzowi siedzi w więzieniu. Przypomnę(Gazeta
Wyborcza)
Afera korupcyjna na Uniwersytecie Wrocławskim
Marcin Rybak, Renata Grochal, ziem, wcz 11-12-2004, ostatnia aktualizacja 10-12-
2004 20:20
Prezes kieleckiego Miteksu - jednej z największych polskich firm budowlanych -
zatrzymany przez funkcjonariuszy wrocławskiej delegatury ABW
Janusz B. został zatrzymany w czwartek w związku ze śledztwem dotyczącym
korupcji przy przetargach na Uniwersytecie Wrocławskim. Nasze informacje
potwierdziła wczoraj rzeczniczka ABW Magdalena Stańczak.
Mitex w kwietniu 2003 r. wygrał przetarg na budowę gmachu biblioteki
uniwersyteckiej, inwestycję za 117 mln zł. Prokuratura bada też, czy nie doszło
do korupcji przy budowie innych uniwersyteckich budów - gmachu Instytutu
Informatyki i audytorium wydziału chemii. Janusz B. jest szóstą osobą
zatrzymaną w tej sprawie. Dziś wrocławski sąd ma rozpoznawać wniosek o
tymczasowe aresztowanie prezesa. W uniwersyteckiej aferze korupcyjnej
aresztowane są dwie osoby. Jedna z nich to Cezary T. - prywatny przedsiębiorca
z Gdańska, który jako doradca uniwersytetu przygotowywał m.in. przetarg na
budowę biblioteki. Według nieoficjalnych informacji prokuratura zarzuca mu
przyjęcie łapówki. Cezary T. od kilku lat prowadzi firmę zajmującą się
doradztwem przy zamówieniach publicznych. Przed dwoma laty doradzał m.in.
gminie Łomianki przy przetargu na budowę centrum sportowego. Wygrał go Mitex.
Kilka tygodni temu wrocławska ABW przejęła dokumenty dotyczące tej sprawy.
Cezary T. był również jednym z doradców gminy Reda na Pomorzu w przetargu na
budowę krytej pływalni. Również ten przetarg wygrał Mitex.
Biuro prasowe tej kieleckiej firmy nie chce potwierdzić ani skomentować
zatrzymania prezesa spółki.
Koncertem amerykańskiego perkusisty Duffy'ego Jacksona, z udziałem polskich
jazzmanów, rozpocznie się 5 lipca tegoroczny festiwal Jazz Na Starówce.
Imprezę, która odbędzie się po raz dziewiąty, wypełni dziewięć koncertów w
kolejne soboty lipca i sierpnia.

U boku Jacksona na warszawskim Rynku Starego Miasta wystąpią: Wojciech Karolak -
organy Hammonda, Tomasz Szukalski - saksofon, i Jarosław Śmietana - gitara.

Tydzień później warszawiacy i turyści będą mogli posłuchać Ryszarda Tymona
Tymańskiego i jego zespołu w nowym projekcie muzycznym. Obok Tymańskiego
wystąpią: basista Wojtek Mazolewski, perkusista Kuba Staruszkiewicz i
saksofonista Marcin Ślusarczyk.

19 lipca wokalistka Iza Zając ze swoim kwintetem przedstawi program "Tribute to
Duke Ellington i Louis Armstrong". 26 lipca - z premierowym
projektem "Standards" wystąpi kwintet jednego z czołowych polskich
saksofonistów, Zbigniewa Namysłowskiego.

W pierwszą sobotę sierpnia na festiwalu zaprezentuje się pianista Joachim
Mencel ze swoimi muzykami.

Gratką dla miłośników Jazzu Na Starówce może być koncert 9 sierpnia, w którym
wystąpią indonezyjski perkusista Nippy Noya z polską formacją The
Globetrotters. W premierowym programie "Fairy Tales Of The Teres", który
wypełnią utwory z nurtu tzw. world music, wystąpią - obok Indonezyjczyka -
Bernard Maseli (wibrafon), Jerzy Główczewski (saksofon, flet) i Kuba Badach
(wokal).

16 sierpnia na festiwalu zaprezentuje się saksofonista Janusz Muniak z
zespołem, w którym wystąpi gościnnie turecki pianista Tuna Oetenel. Tydzień
później będzie można posłuchać włoskiego pianisty Giovanniego Mirabassiego i
Andrzeja Jagodzińskiego, który tym razem zagra na akordeonie. Artyści
zaprezentują publiczności festiwalowej po raz pierwszy swój nowy projekt.

W finałowym koncercie, 30 sierpnia, na festiwalu wystąpi słynny kubański
pianista Rei Ceballo - uczeń samego Rubensa Gonzalesa z Buena Vista Social
Club. Muzykowi towarzyszyć będzie zespół Calle Sol (Ulica Słońca) w
międzynarodowym składzie. Właśnie z Calle Sol Rei Ceballo nagrał dwa lata temu
w Polsce płytę "Perro Volando".

(muzyka.onet.pl)
WYŚCIG PO WYŚCIGU

I. K. Jabłoński, Kołodziej, Burza, Czerwiński,
II. Węgrzyk, Wardzała, Puszakowski, Krzyżaniak (u/w)
III. M. Rempała, Piszcz, Kurmański, Pawliczek
IV. Huszcza, T. Rempała, Pecyna, Chromik
V. Kurmański, Węgrzyk, Pecyna-w/2, Burza-w/2
VI. T. Rempała, K. Jabłoński, Piszcz, Puszakowski (u)
VII. Kołodziej, Huszcza, Pawlikowski, Wardzała (d)
VIII. M. Rempała, Czerwiński, Krzyżaniak, Chromik
IX. Puszakowski, Chromik, Pawlikowski, Burza
X. Huszcza, K. Jabłońsk, Węgrzyk, M. Rempała (u/w)
XI. Krzyżaniak, Kołodziej, T. Rempała, Kurmański
XII. Czerwiński, Piszcz, Pecyna, Linette
XIII. T. Rempała, M. Rempała, Burza, Linette
XIV. Krzyżaniak, Pawlikowski, K. Jabłoński (u/w), Pecyna (d)
XV. Kołodziej, Chromik, Węgrzyk, Piszcz (u/w)
XVI. Czerwiński, Kurmański, Huszcza, Puszakowski
XVII. Burza, Krzyżaniak, Piszcz, Huszcza
XVIII. Kurmański, Jabłoński, Linette, Chromik
XIX. M. Rempała, Kołodziej, Puszakowski, Pecyna
XX. Czerwiński, T. Rempała, Pawlikowski, Węgrzyk (d)

Bieg dodatkowy o miejsca 5-8
Huszcza, Kurmański, Jabłoński, Krzyżaniak

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ZAWODÓW

1. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) 12 (2,3,2,3,2)
2. Marcin Rempała (Unia Tarnów) 11 (3,3,w,2,3)
3. Zbigniew Czerwiński (Złomrex Włókniarz Częstochowa) 11 (0,2,3,3,3)
4. Tomasz Rempała (MARMA Polskie Folie Rzeszów) 11 (2,3,1,3,2)
5. Andrzej Huszcza (quick-mix Zielona Góra) 9 (3,2,3,1,0)
6. Rafał Kurmański (quick - mix Zielona Góra) 9 (1,3,0,2,3)
7. Krzysztof Jabłoński (Lotos Gdańsk) 9 (3,2,2,w,2)
8. Jacek Krzyżaniak (Budlex Polonia Bydgoszcz) 9 (w,1,3,3,2)
9. Mariusz Węgrzyk (RKM Rybnik) 7 (3,2,1,1,d)
10. Tomasz Piszcz (TŻ Sipma Lublin) 6 (2,1,2,w,1)
11. Mariusz Puszakowski (Kunter GTŻ Grudziądz) 5 (1,u,3,0,1)
12. Stanisław Burza (Unia Tarnów) 5 (1,w,0,1,3)
13. Łukasz Pawlikowski (Kunter GTŻ Grudziądz) 5 (0,1,1,2,1)
14. Roman Chromik (RKM Rybnik) 4 (0,0,2,2,0)
15. Robert Wardzała (Unia Tarnów) 2 (2,d,-,-,-)
16. Krzysztof Pecyna (Lotos Gdańsk) 2 (1,w,1,d,0)
17. Łukasz Linette (Start Gniezno) 1 (0,0,1)

No pech Jacka, wykluczenie i w ostatnim biegu strata 2 punktów - dowiózł tylko
jeden po walce, a jeden punkt więcej i zajął by 5 miejsce..
Gość portalu: Magda z Krakowa napisał(a):

> Ale po co ma Jagus dostac dzika kartę, ja wcale nie zauwazyłam, zeby sie jakos
>
> do tej pory wyrózniał swoja postawa..... oczywiscie moge sie mylić....ale !!!!

zabolalo :) wiec odpowiadam:

1 Andreas Jonsson 2,761
2 Tomasz Gollob 2,758
3 Tony Rickardsson 2,655
4 Leigh Adams 2,575
5 Sławomir Drabik 2,450
6 Rune Holta 2,303
7 Ryan Sullivan 2,303
8 Nicki Pedersen 2,281
9 Wiesław Jaguś 2,216
10 Robert Miśkowiak 2,214
11 Jason Crump 2,200
12 Jarosław Hampel 2,172
13 Greg Hancock 2,166
14 P. Protasiewicz 2,125
15 Grzegorz Walasek 2,107
16 Tomasz Gapiński 2,037
17 Sebastian Ułamek 1,967
18 Marcin Rempała 1,960
19 Mark Loram 1,944
20 Janusz Kołodziej 1,884
21 Damian Baliński 1,843
22 Jacek Rempała 1,800
23 Jacek Krzyżaniak 1,793
24 Stanisław Burza 1,692
25 Andy Smith 1,650
26 Piotr Świst 1,575
27 Tomasz Bajerski 1,565
28 Adrian Miedziński 1,500
29 Rafał Osumek 1,500
30 Michał Robacki 1,481
31 M. Staszewski 1,470
32 Piotr Świderski 1,470
33 Krzysztof Słaboń 1,440
34 Robert Wardzała 1,400
35 Rafał Kurmański 1,388
36 Grzegorz Rempała 1,357
37 Mirosław Kowalik 1,347
38 Rafał Dobrucki 1,292
39 Jacek Gollob 1,286
40 Roman Chromik 1,281
41 Marek Cieślewicz 1,272
42 Karol Ząbik 1,241
43 Łukasz Jankowski 1,158
44 Andrzej Huszcza 1,096
45 Mariusz Węgrzyk 1,064
46 Krystian Klecha 1,038
47 Norbert Kościuch 1,034
48 D. Fijałkowski 1,000
49 Mat. Szczepaniak 1,000
50 Zbigniew Suchecki 0,906
51 Łukasz Romanek 0,833
52 Rafał Szombierski 0,814
53 A. Kalwasiński 0,750
54 Mi. Szczepaniak 0,700
55 Grzegorz Kłopot 0,666
56 Marcin Jankowski 0,571
57 Marek Szczyrba 0,571
58 Z. Czerwiński 0,545
59 Tomasz Grabowski 0,375
60 K. Kasprzak 0,333
61 Ł. Stanisławski 0,333
62 M. Jędrzejewski 0,285

jezeli nic mi sie w excelu nie pizlo to tak wlasnie wygladaja statystyki ekstraligi po 6 kolejkach.

z deszczowego torunia pozdrawiam (swoja droga to niezly fart ze kolejka nie byla zaplanowana na ten weekend)
Zobaczcie kto będzie nas reprezentować w EP
Jan Jerzy Kułakowski na , którego głosowałm , jest na liście.Zobacz kto
będzie reprezentował Polskę w europarlamencie

Państwowa Komisja Wyborcza podała listę 54 osób wybranych do Parlamentu
Europejskiego.

Z list Platformy Obywatelskiej zostali wybrani: Jerzy Buzek, Zdzisław
Chmielewski, Małgorzata Handzlik, Stanisław Jałowiecki, Filip Kaczmarek,
Bogdan Klich, Barbara Kudrycka, Janusz Lewandowski, Jan Olbrycht, Paweł
Piskorski, Jacek Protasiewicz, Jacek Saryusz-Wolski, Bogusław Sonik, Zbigniew
Zaleski, Tadeusz Zwiefka.

Z list Ligi Polskich Rodzin zostali wybrani: Filip Adwent, Sylwester
Chruszcz, Maciej Giertych, Dariusz Grabowski, Urszula Krupa, Bogdan Pęk,
Mirosław Piotrowski, Bogusław Rogalski, Witold Tomczak, Wojciech Wierzejski.

Z list Prawa i Sprawiedliwości zostali wybrani: Adam Bielan, Anna Fotyga,
Mieczysław Janowski, Michał Kamiński, Marcin Libicki, Wojciech Roszkowski,
Konrad Szymański.

Z list Samoobrony zostali wybrani: Marek Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Bogdan
Golik, Wiesław Kuc, Jan Masiel, Leopold Rutowicz.

Z list SLD-UP zostali wybrani: Lidia Geringer d'Oedenberg, Adam Gierek,
Bogusław Liberadzki, Marek Siwiec, Andrzej Szejna.

Z list Polskiego Stronnictwa Ludowego zostali wybrani: Zbigniew Kuźmiuk,
Zdzisław Podkański, Czesław Siekierski, Janusz Wojciechowski.

Z list Unii Wolności zostali wybrani: Bronisław Geremek, Jan Kułakowski,
Janusz Onyszkiewicz, Grażyna Staniszewska.

Z list Socjaldemokracji Polskiej zostali wybrani: Genowefa Grabowska, Józef
Pinior, Dariusz Rosati.

Wieczorem zwycięscy kandydaci, którzy będą reprezentować Polskę w Parlamencie
Europejskim, otrzymają zaświadczenia o wyborze.
Strefy zerowe (skończony lipiec w Polsce)
> rozciąć spokojność snu boga
> burz...i...czekać...czekać...czekać...czekać
> a tu nagle jak nie gromnie...
> taki roz..roz..zygzawiony?...
> lekko wkurzony
> piorun prościutko w posklejane protonki kciukowe
> ogrom iskier błyskawicznie wcieknie w skórkowe sklepienia
> potęga
> ożywienia!
> Tak to ja franio kciukosztajn łożywiłem durny kciuk...
>
>
> perli
> sta poczta mi paskudnie padła
> zemdlała od upała, czy co?

Są takie miejsca na boisku, określmy je jako strefy zerowe, że za najkrótszy
nawet kontakt z piłką
sędzia,
jeśli uzna ten kontakt za zamierzony, może usunąć kciuk z boiska, zakończyć
jego udział w grze. Takie są reguły.

Wyjściowa jedenastka, ostatni przemówi.
Janusz Styczeń
Artur Luty
Andrzej Marzec
Mirosław Szymkowiak
Bronisław Maj
Ryszard Czerwiec
Józef Lipiec
Marcin Sierpień
Cezary Domarus
Józef Grudzień

Dariusz Sośnicki:

Lipiec napęcznial nagle, znieruchomiał.
Pot perli się na wszystkim: na liściach kapusty,
na rynnie w końcu nawet na resztce powietrza;
tynki nabierają wilgotnych rumieńców.
Sen wypadł z obiegu. Dopiero nad ranem
chłód budzi się pod podłogą, przywiera do ściany
i wspina się po niej jak ślimak. Akwarium
prawie już nie oddycha, ciemnieje i cuchnie.
Marnieją strąki w ogrodzie, fasoli i grochu,
telewizory w mieszkaniach krztuszą się i gasną;
z rozmów przestaje cokolwiek wynikać.
Zaś burze? Cóż, niczym gęsi przemierzają niebo,
dbając jedynie o miarę w odstępach

________

- Henry Lee -
należy stworzyć front antyrewanżystowski
Niemieckim dążeniom do rewizji wyników II wojny światowej trzeba się
przeciwstawić zdecydowanie i konsekwentnie. Namawiam każdego do ns. działań
(może to robić każdy zwykły obywatel).

1. Należy wysyłać listy do posłów i wywierać w inny sposób presję na polskich
polityków, żeby nie zachowywali bierności. Listy z poparciem do posłów którzy
się tymi sprawami już zajęli - Marcin Libicki z PiS, Janusz Dobrosz z PSL.
Nalegać na uchwalenie przez SEjm ustawy solidaryzującej się z Czechami wobec
żądań stawianych im przez "wypędzonych".
2. Przychodzić na uroczystości rocznicowe związane z II wojną światową,
zwłaszcza z Wrześniem 39 oraz z wyzwoleniem obozów koncentracyjnych i polskich
miast w 1945 r, z powstaniem wielkopolskim i powstaniami śląskimi.
Demonstrować, że pamiętamy o naszej własnej historii.
3. Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych - zapal znicz na grobach ofiar zbrodni
hitlerowskich, więźniów obozów koncentracyjnych, żołnierzy Września 1939 i LWP
1944-1945.
4. Nie czytać polskojęzycznej prasy należącej do koncernów niemieckich.
5. Czytać uważnie i krytycznie wszystko co wychodzi spod pióra "zawodowych
ekspertów od pojednania", de facto lobbystów działających za pieniądze
niemieckich fundacji (Adam Krzemiński i jemu podobni). Nie pozwalać się urabiać
przez nich.
6. Nie pozwolić się wcisnąć w kanał "oszołomstwa". Nie pozwalać prowokatorom na
wbijanie klina między Polaków a inne narody - Czechów, Rosjan, Ukraińców, Żydów
etc. To leży tylko i wyłącznie w interesie niemieckich kół rewanżystowskich.
7. Wypowiadać się konsekwentnie, zdecydowanie ale spokojnie. Nie wyrażać
nienawiści do całego narodu niemieckiego.
Po 13 XII 1981 polegli:

Mirosław Adamczyk
Marcin Antonowicz
Roman Bara
Emil Barchański
Marian Bednarek
Zenon Beszczyński
Jan Bochenek
Antoni Browarczyk
Jan Budny
Stanisław Bulko
Wojciech Cielecki
Wojciech Cieślewicz
Mikołaj Czarny
Antoni Domeradzki
Janina Drabowska
Władysław Durda
Roman Franz
Lech Frączak
Tadeusz Frąś
Michał Gawroński
Andrzej Gębosz
Adam Grudziński
Andrzej Grzywna
Aleksander Hać
Edyta Hnat
Kazimierz Janiak
Sławomir Jaros
Krzysztof Jasiński
Zdzisław Jurgiewicz
Wacław Kamiński
Dariusz Kasprowski
Antoni Kij
Marian Klupczyński
Wanda Kołodziejczyk
Tadeusz Kostecki
Stanisław Kot
Stanisław Kowalczyk
Ryszard Kowalski
Roman Kozina
Jan Krawiec
Stanisław Królik
Jadwiga Kryńska
Jacek Krzywda
Józef Kucia
Paweł Kuczkowski
Wacław Kulimowski
Stanisław Kulka
Józef Larysz
Joanna Lenartowicz
Włodzimierz Lisowski
Grzegorz Luks
Henryk Ławrynowicz
Kazimierz Łazarski
Bernard Łyskawa
Piotr Majchrzak
Kazimierz Majewski
Lesław Martin
Jerzy Marzec
Zdzisław Miąsko
Kazimierz Michalczyk
Robert Możejko
Jacek Osmański
Stanisław Palimąka
Marek Pawlak
Jacek Pepka
Krzysztof Pietrzak
Bogusław Podborączyński
Piotr Popławski
Witold Przepiórzyński
Krzysztof Przybysz
Mieczysław Radomski
Stanisław Rak
Mieczysław Rokitowski
Jarosław Romanowski
Piotr Sadowski
Jan Samsonowicz
Tadeusz Sawczuk
Janusz Sierocki
Zbigniew Simoniuk
Krzysztof Skrzypczak
Ryszard Smagur
Wiesław Stanek
Jacek Stefański
Krzysztof Struski
Stanisław Suchowolec
Zbigniew Szkarłat
Paweł Sztencel
Adam Szulecki
Aleksander Szuster
Zbigniew Szymański
Ryszard Ślusarski
Albin Toporek
Bogusław Walczak
Henryk Wasiliuk
Tadeusz Wądołowski
Jerzy Wędrowny
Eugeniusz Wiłkomirski
Włodzimierz Witkowski
Bogdan Włosik
Zbigniew Wołoszyn
Tadeusz Woźniak
Franciszek Zdunek
Jan Ziółkowski
=================
Olsztyn - Festiwal kultury buddyjskiej 20.01-3.02
FESTIWAL KULTURY BUDDYJSKIEJ W OLSZTYNIE
20.01 -03.02. 2006

20.01 PIATEK
- godz.18.30 - werniasaz wystawy "Buddyzm wspolczesny - umysl bez granic" -
Spichlerz MOK ul.Piastowska13
- godz.19.00 - pokaz zdjec z podrozy do Tybetu (Michal Bobrowski)
-pokaz zdjec z Mongolii (Boleslaw Uryn)
21.01 SOBOTA
- godz.20.00 - wyklad pt."Wprowadzenie do buddyzmu" prowadzenie Marcin
Baranski - sala 5 UWM ul. Glowackiego 17

22.01 NIEDZIELA
- od godz.13.00 -Dzien Otwarty Buddyjskiego Osrodka Medytacyjnego w
Olsztynie ul.Pana Tadeusza 6 (wejscie z tylu budynku)
- od godz.15.00 - pokaz filmow w osrodku
- godz.19.30 - krotkie wprowadzenie o medytacji i medytacja

23.01 PONIEDZIALEK
- godz.18.00 - wyklad pt. "Buddyzm w zyciu codziennym" prowadzenie Leszek
Nadolski - Spichlerz MOK ul. Piastowska 13
- pokaz filmu "Ryk Lwa"

24.01 WTOREK
- godz. 18.00 - wernisaz wystawy pt. "Tybet w obiektywie Tasziego Langdu"
Skladnica Sztuk ul.Nowowiejskiego 2

25.01 SRODA
- od godz.13.00 -Dzien Otwart Buddyjskiego Osrodka Medytacyjnego w
Olsztynie ul.Pana Tadeusza 6 (wejscie z tylu budynku)
- od godz.15.00 - pokaz filmow w osrodku
- godz.19.30 - krotkie wprowadzenie o medytacji i medytacja

28.01 SOBOTA
- godz. 20.00 - impreza BOOM TOWN zagraja: Dj Emaho -"Hause mix inspiration
of Tibet" & Dj S-Klasse - energetic muzik - Wroclaw wstep 5 zl

29.01 NIEDZIELA
- godz.18.00- wyklad pt. "Smierc i narodziny. Buddyjskie Kolo Zycia"
prowadzenie Tadeusz Uchto -sala 5 UWM ul.Glowackiego 17

02.02 CZWARTEK
- godz.18.00 wyklad pt. " Buddyzm a nauka " oraz prezentacja ksiazki "
Forma i pustka " prowadzenie dr Artur Przybyslawski ( Instytut Filozofii
Uniwersytetu Lodzkiego ) - Biblioteka Glowna Kortowo sala 18

03.02 PIATEK
- godz. 20.00 - wyklad pt. "Medycyna tybetanska z perspektywy Zachodu"
prowadzenie Anastazja Mialo ( Uniwersytet Medyczny w Lodzi) - sala 5 UWM ul
Glowackiego 17
- po wykladzie - pokaz masazu misami tybetanskimi - Stanislaw Kubaszak

Kontakt i informacje: 600 026 758 (Monika), 661 662 694 (Janusz)
Łowcy skór wracaja do pogotowia
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2047415.html

" Gazeta.pl > Wiadomości > Wiadomości dnia Czwartek, 29 kwietnia 2004

Łowcy skór chcą wrócić do pogotowia

Tomasz Patora, Marcin Stelmasiak, współpraca Przemysław Witkowski, Radio
Łódź 29-04-2004, ostatnia aktualizacja 28-04-2004 20:54

Sanitariusz podejrzany o zabicie pacjenta pavulonem chce unieważnić decyzję o
wyrzuceniu go z pogotowia

Karol B. został aresztowany w grudniu ubiegłego roku. Prokuratura postawiła
mu trzy zarzuty. Najpoważniejszy to zabicie pacjentki. W styczniu 2001 r.
wstrzyknął chorej pavulon, kobieta udusiła się. Zrobił to, jak zeznał, dla
pieniędzy z "handlu skórami" - po śmierci ofiary zadzwonił do firmy
pogrzebowej, która zabrała ciało. Sanitariuszowi prokuratura zarzuca także
wzięcie od zakładów pogrzebowych co najmniej 20 tys. zł łapówek za informacje
o zgonach pacjentów i sfałszowanie 18 recept na pavulon. Gdy B. trafił do
aresztu, dyrektor pogotowia natychmiast zwolnił go z pracy. Jako powód
podał "utratę zaufania do pracownika". Teraz Karol B. chce przed sądem pracy
unieważnić decyzję. Jak twierdzi, był dobrym pracownikiem i nie widzi powodu,
dla którego miałby zostać wyrzucony dyscyplinarnie z pogotowia.

Janusz Morawski, wicedyrektor pogotowia do spraw medycznych, nie wyobraża
sobie, by B. mógł wygrać sprawę z pogotowiem. - To, że nie został skazany,
nic nie znaczy. Tu mogą pozostać tylko ludzie o czystych rękach. Na pogotowie
nie może już paść żaden cień.

Karol B. nie jest pierwszym bohaterem nekroafery, który skarży pogotowie za
rzekomo bezprawne zwolnienie. Już pięć osób zaskarżyło decyzję do sądu, a ten
nakazał przywrócenie ich do pracy. Wśród nich jest Tomasz S. - organizator
procederu "handlu skórami" - w łódzkim pogotowiu.

Z pisma B. do sądu:

"Nie byłem ukarany za niewywiązywanie się z moich obowiązków ani też w żaden
sposób nie lekceważyłem (...). Jestem tymczasowo aresztowany, a nie skazany
prawomocnym wyrokiem. (...) Nigdy nie naruszyłem podstawowych obowiązków
pracownika ani też nie popełniłem przestępstwa, które godziłoby w dobre imię
mojego pracodawcy. Wnoszę o uchylenie decyzji Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa
Medycznego w Łodzi, która krzywdzi mnie i moją rodzinę i jest niezgodna z
prawem".

radca
Wyniki II kolejki - 20.10.2005r.:

HELVETIA - INTER 4:15 (3:8).

HELVETIA: Krzysztof Piłat 2, Krzysztof Lach 1, Krzysztof Szarafiński, Marek
Drzycimski, Lech Włośniewski, Czesław Ciesielski, Robert Osiński, Tomasz
Zacharek 1, Andrzej Araszewski.

INTER: Zbigniew Kamińczyk, Krzysztof Borzuchowski 2, Rafał Garbowski 3,
Grzegorz Mrugała 6, Wiesław Dobek 1, Michał Domagalski 3, Dariusz Pokora.

JW 3136 - UNISŁAW TEAM 8:14 (2:7).

JW 3136: Sławomir Rokoszewski 2, Zbigniew Zalewski 1, Andrzej Francuz, Janusz
Grochocki, Tomasz Rumiński 1, Sławomir Janus 1, Krzysztof Zięba, Karol
Jakubiec, Mariusz Przesmycki 3.

UNISŁAW TEAM: Jerzy Siemieniecki 3, Sylwester Wojciechowski, Tomasz Zalewski,
Mariusz Szugajew 9, Krzysztof Trzciński 1, Mariusz Malewski 1, Maciej
Wesołowski.

KOSY ADRIANY - GLADIATORZY 5:6 (4:2).

KOSY ADRIANY: Zbigniew Janikowski 1, Sławomir Tarka 1, Dariusz Witt, Tomasz
Domagalski, Marcin Mątewski 2, Arkadiusz Syrocki, Dariusz Bierzyński, Ryszard
Gwarek 1.

GLADIATORZY: Adam Domagalski 1, Jarosław Hołubek 1, Tomasz Szostak, Marcin
Brodala, Łukasz Melkowski, Mariusz Kowalewski 1, Jarosław Dąbrowski 2, Roman
Dombek, Mariusz Kowalczyk 1.

ŻÓŁTODZIOBY - KIEPSCY 14:3 (5:1).

ŻÓŁTODZIOBY: Grzegorz Stawikowski 2, Maciej Szuszczykiewicz, Łukasz Dorau 8,
Bartosz Kulecki 1, Wojciech Mądrzejewski, Dariusz Wichliński 3, Paweł Rogalski.

KIEPSCY: Sławomir Wójcik, Dariusz Gburczyk, Jacek Malinowski, Dawid
Wolnikowski, Jarosław Sobieralski, Piotr Poliński 3, Sebastian Cieśliński.

TABELA po II kolejce:

1. UNISŁAW TEAM 2 6 38-18.
2. INTER 2 6 24-8.
3. ŻÓŁTODZIOBY 2 6 24-9.
4. JW 3136 2 3 26-16.
5. GLADIATORZY 2 3 12-15.
6. KOSY ADRIANY 2 0 9-15.
7. HELVETIA 2 0 14-39.
8. KIEPSCY 2 0 5-32.

Klasyfikacja strzelców:

17 - Mariusz Szugajew (UNISŁAW TEAM)
12 - Łukasz Dorau (ŻÓŁTODZIOBY)
9 - Sławomir Rokoszewski, Mariusz Przesmycki (JW 3136)
7 - Grzegorz Mrugała (INTER)

Zestaw par III kolejki - 27.10.2005r.:

16.55 INTER - GLADIATORZY
17.45 KOSY ADRIANY - KIEPSCY
18.35 ŻÓŁTODZIOBY - UNISŁAW TEAM
19.25 HELVETIA - JW 3136
Wyniki III kolejki - 27.10.2005r.

INTER - GLADIATORZY 6:7 (2:2).

INTER: Grzegorz Mrugała, Marcin Mrugała, Zbigniew Kamińczyk, Krzysztof
Borzuchowski 2, Michał Domagalski, Krzysztof Gąsior, Dariusz Pokora, Rafał
Garbowski 3, Wiesław Dobek 1.

GLADIATORZY: Adam Domagalski, Mariusz Kowalewski 3, Jarosław Dąbrowski 1,
Łukasz Melkowski, Jarosław Hołubek 2, Tomasz Guzek 1, Marcin Brodala, Mariusz
Kowalczyk.

KOSY ADRIANY - KIEPSCY 10:7 (2:5).

KOSY ADRIANY: Arkadiusz Syrocki 3, Marcin Mątewski 2, Ryszard Gwarek 1, Dariusz
Bierzyński 4, Dariusz Witt, Tomasz Domagalski.

KIEPSCY: Dawid Wolnikowski, Sławomir Wójcik 1, Jarosław Szreder 2, Sebastian
Cieśliński 1, Piotr Poliński, Jacek Malinowski 1, Dariusz Gburczyk 1,
Przemysław Pyżewski 1.

ŻÓŁTODZIOBY - UNISŁAW TEAM 5:15 (1:4).

ŻÓŁTODZIOBY: Bartosz Kulecki 1, Grzegorz Stawikowski 3, Wojciech Mądrzejewski,
Dariusz Wichliński, Łukasz Dorau 1, Maciej Szuszczykiewicz, Paweł Rogalski.

UNISŁAW TEAM: Jerzy Siemieniecki 4, Sylwester Wojciechowski, Mariusz Szugajew
5, Krzysztof Trzciński 3, Tomasz Zalewski 1, Mariusz Malewski 2, Sławomir
Zawada, Maciej Wesołowski.

HELVETIA - JW 3136 9:8 (4:6).

HELVETIA: Marek Drzycimski, Krzysztof Jaworski, Grzegorz Nalazek 1, Krzysztof
Piłat 1, Krzysztof Pieniak, Wojciech Michalski 1, Lech Włośniewski, Roman
Strupowski 6.

JW 3136: Sławomir Rokoszewski 1, Zbigniew Zalewski 1, Sławomir Janus 1, Mariusz
Przesmycki 4, Karol Jakubiec, Janusz Grochocki 1, Andrzej Francuz.

TABELA po III kolejce:

1. UNISŁAW TEAM 3 9 53-23.
2. INTER 3 6 30-15.
3. ŻÓŁTODZIOBY 3 6 29-24.
4. GLADIATORZY 3 6 19-21.
5. JW 3136 3 3 34-25.
6. KOSY ADRIANY 3 3 19-22.
7. HELVETIA 3 3 23-47.
8. KIEPSCY 3 0 12-42.

Klasyfikacja strzelców:

22 - Mariusz Szugajew (UNISŁAW TEAM)
13 - Łukasz Dorau (ŻÓŁTODZIOBY), Mariusz Przesmycki (JW 3136)
10 - Sławomir Rokoszewski (JW 3136), Jerzy Siemieniecki (UNISŁAW TEAM)
9 - Grzegorz Stawikowski (ŻÓŁTODZIOBY)

Zestaw par IV kolejki - 03.11.2005r.:

16.55 INTER - UNISŁAW TEAM
17.45 ŻÓŁTODZIOBY - JW 3136
18.35 HELVETIA - KOSY ADRIANY
19.25 GLADIATORZY - KIEPSCY
Wyniki IV kolejki - 03.11.2005r.:

INTER - UNISŁAW TEAM 4:18 (1:5)

INTER: Grzegorz Mrugała 1, Marcin Mrugała, Krzysztof Borzuchowski 1, Wiesław
Dobek, Michał Domagalski, Krzysztof Gąsior, Dariusz Pokora, Rafał Garbowski 2.

UNISŁAW TEAM: Jerzy Siemieniecki 4, Sylwester Wojciechowski , Mariusz Szugajew
8, Krzysztof Trzciński 5, Tomasz Zalewski, Mariusz Malewski 1, Sławomir Zawada,
Maciej Wesołowski.

ŻÓŁTODZIOBY - JW 3136 13:10 (9:4).

ŻÓŁTODZIOBY: Bartosz Kulecki 2, Grzegorz Stawikowski 2, Wojciech Mądrzejewski
1, Paweł Rogalski 1, Łukasz Dorau 6, Maciej Szuszczykiewicz 1.

JW 3136: Sławomir Rokoszewski 2, Zbigniew Zalewski 4, Mariusz Przesmycki 4,
Karol Jakubiec, Janusz Grochocki, Tomasz Rumiński.

HELVETIA - KOSY ADRIANY 5:16 (3:4).

HELVETIA: Marek Drzycimski, Krzysztof Jaworski, Grzegorz Nalazek 1, Robert
Osiński, Krzysztof Piłat, Wojciech Michalski 1, Roman Strupowski 3, Arkadiusz
Sara, Krzysztof Lach.

KOSY ADRIANY: Arkadiusz Syrocki 5, Marcin Mątewski 4, Dariusz Bierzyński 4,
Ryszard Gwarek 2, Zbigniew Janikowski 1, Robert Kudliński, Dariusz Szwejkowski.

GLADIATORZY - KIEPSCY 9:6 (4:4).

GLADIATORZY: Marcin Brodala, Mariusz Kowalewski 3, Jarosław Hołubek 2, Tomasz
Guzek 2, Łukasz Melkowski, Jarosław Dąbrowski, Dariusz Szulc, Tomasz Szostak,
Mariusz Kowalczyk 2.

KIEPSCY: Dawid Wolnikowski, Jarosław Szreder 3, Sebastian Cieśliński, Dariusz
Gburczyk 3, Piotr Poliński, Przemysław Pyżewski, Krzysztof Cygan.

TABELA po IV kolejce:

1. UNISŁAW TEAM 4 12 71-27.
2. ŻÓŁTODZIOBY 4 9 42-34.
3. GLADIATORZY 4 9 28-27.
4. INTER 4 6 34-33.
5. KOSY ADRIANY 4 6 35-27.
6. HELVETIA 4 3 28-63.
7. JW 3136 4 3 44-38.
8. KIEPSCY 4 0 18-51.

Przy równej liczbie punktów decyduje wynik spotkania bezpośredniego!

Klasyfikacja strzelców:

30 - Mariusz Szugajew (UNISŁAW TEAM)
19 - Łukasz Dorau (ŻÓŁTODZIOBY)
17 - Mariusz Przesmycki (JW 3136)
14 - Jerzy Siemieniecki (UNISŁAW TEAM)
12 - Krzysztof Trzciński (UNISŁAW TEAM), Sławomir Rokoszewski (JW 3136)
11 - Grzegorz Stawikowski (ŻÓŁTODZIOBY)
10 - Arkadiusz Syrocki (KOSY ADRIANY), Rafał Garbowski (INTER).

Zestaw par V kolejki - 10.11.2005r.:

16.55 INTER - ŻÓŁTODZIOBY
17.45 HELVETIA - KIEPSCY
18.35 GLADIATORZY - JW 3136
19.25 KOSY ADRIANY - UNISŁAW TEAM
Chełmińska Liga Piłki Nożnej Halowej - IX kolejka
Wyniki IX kolejki - 08.12.2005r.:

INTER - HELVETIA 6:8 (1:2).

INTER: Grzegorz Mrugała 1, Zbigniew Kamińczyk, Krzysztof Borzuchowski 3,
Rafał Garbowski 2.

HELVETIA: Marek Drzycimski 1, Krzysztof Jaworski, Grzegorz Nalazek, Robert
Osiński, Krzysztof Piłat, Roman Strupowski 4, Piotr Nowicki 2, Maciej
Ziółkowski, Emilian Rentfleisz 1.

UNISŁAW TEAM - JW 3136 19:8 (8:3).

UNISŁAW TEAM: Jerzy Siemieniecki 6, Sylwester Wojciechowski, Mariusz Szugajew
4, Krzysztof Trzciński 3, Tomasz Zalewski 1, Mariusz Malewski, Sławomir
Zawada, Maciej Wesołowski, Sebastian Jasiński 5.

JW 3136: Zbigniew Zalewski 1, Sławomir Janus 3, Mariusz Przesmycki 2, Dariusz
Pawski 2, Janusz Grochocki.

GLADIATORZY - KOSY ADRIANY 4:8 (2:4).

GLADIATORZY: Adam Domagalski, Mariusz Kowalewski, Jarosław Hołubek, Jarosław
Dąbrowski, Łukasz Melkowski, Patryk Foliński, Tomasz Szostak 2, Dariusz
Karaszewski, Mariusz Kowalczyk 2.

KOSY ADRIANY: Arkadiusz Syrocki 2, Marcin Mątewski 1, Dariusz Bierzyński 2,
Ryszard Gwarek 2, Sławomir Tarka 1, Robert Kudliński, Michał Rudolf.

KIEPSCY - ŻÓŁTODZIOBY 4:12 (1:5).

KIEPSCY: Sebastian Cieśliński 1, Piotr Poliński 1, Jacek Malinowski,
Przemysław Pyżewski 1, Zbigniew Roszak 1, Karol Krakowiak, Michał Pokorny.

ŻÓŁTODZIOBY: Bartosz Kulecki 1, Grzegorz Stawikowski 3, Paweł Rogalski,
Dariusz Wichliński, Łukasz Dorau 7, Maciej Szuszczykiewicz 1, Krzysztof
Wiśniewski.

TABELA po IX kolejce:

1. UNISŁAW TEAM 9 27 142-64.
2. ŻÓŁTODZIOBY 9 19 89-61.
3. GLADIATORZ 9 18 69-58.
4. KOSY ADRIANY 9 13 78-67.
5. JW 3136 9 12 96-91.
6. HELVETIA 9 9 61-109.
7. INTER 9 6 55-81.
8. KIEPSCY 9 3 47-106.

Klasyfikacja strzelców:

55 - Mariusz Szugajew (UNISŁAW TEAM)
34 - Łukasz Dorau (ŻÓŁTODZIOBY)
32 - Jerzy Siemieniecki (UNISŁAW TEAM)
31 - Mariusz Przesmycki (JW 3136)
25 - Roman Strupowski (HELVETIA)
24 - Grzegorz Stawikowski (ŻÓŁTODZIOBY), Krzysztof Trzciński (UNISŁAW TEAM)
22 - Zbigniew Zalewski (JW 3136).

Zestaw par X kolejki - 15.12.2005r.:

16.55 GLADIATORZY - INTER (w I rundzie 7:6)
17.45 KIEPSCY - KOSY ADRIANY (7:10)
18.35 UNISŁAW TEAM - ŻÓŁTODZIOBY (15:5)
19.25 JW 3136 - HELVETIA (8:9).
Przystan
Przystań zostanie wyremontowana
am2007-02-09, ostatnia aktualizacja 2007-02-09 19:13
Kultowa niegdyś kawiarnia Przystań w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku
wróci do dawnej świetności. Dziś to ruina.

Fot. Marcin Tomalka / AG Przystań wydzierżawił jeden z katowickich
restauratorów, Janusz Paterman. - Prace remontowe ruszą już pod koniec marca.
Całość powinna być gotowa w ciągu dwóch lat. Najpierw powstanie kawiarnia z
tarasem. Potem sala bankietowa i dwie sale konferencyjne. Wybudujemy też
gabinety odnowy biologicznej - zapowiada Paterman. Dodaje: - Chcemy, by
odwiedzali nas wszyscy spacerowicze. Ceny w kawiarni mają być przystępne dla
każdej rodziny. To miejsce ma tętnić życiem! Tak jak za starych, dobrych
czasów.

Przystań powstała w latach 50. Obok planetarium była jedną z pierwszych
inwestycji na terenie WPKiW. - Niestety, nie zachowały się żadne dokumenty
czy wpisy gości z czasów, gdy uchodziła za eleganckie miejsce - mówi Piotr
Zieliński z WPKiW.

Zieliński pracuje w parku od 1973 roku. Wspomina, że ówczesne władze
województwa do Przystani zapraszały najważniejszych gości. W knajpce, która
słynęła również ze śląskich potraw, kluskami mieli zajadać się Fidel Castro i
pierwsza kobieta w kosmosie, Walentyna Tierieszkowa. - Wszystkie święta,
które odbywały się w parku, począwszy od zawodów modelarskich, na obchodach
22 lipca kończąc, swój główny sztab miały właśnie w Przystani. Knajpka
ozdobiona masztem z flagami była podświetlana w nocy. W głąb jeziorka, przy
którym leży, prowadził również podświetlany pomost. W ciepłe wieczory
odbywały się na nim potańcówki. Było lepiej niż na Mazurach. Ludzie do
Przystani walili drzwiami i oknami - wspomina Zieliński.

Po roku 1989 knajpka podupadła. Osiem lat temu, kiedy zmarł jej ostatni
dzierżawca, stała się całkowitą ruiną.

serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,3909315.html
A ja uważam,że zagrożeniem dla lokalnej demokracji są:
Marcin Stryczyński-PZPR
Sławomir Morawski-ZSL
Zdzisław Puternicki-PZPR
Alicja Chojnacka-PZPR
Janusz Czaplicki-ZSL
Waldemar Wardziński-PO
Autobus Józefosław

Miejskie Zakłady Autobusowe chcą uruchomić linię z Warszawy skrajem Piaseczna
do Józefosławia. Przed ułożeniem rozkładu jazdy zamówili profesjonalne badania
rynku

Do mieszkańców nowych osiedli położonych na południe od Lasu Kabackiego pukają
właśnie ankieterzy Miejskich Zakładów Autobusowych. - Informują, że niedługo ma
zacząć jeździć nowa linia autobusowa. Wcześniej trzeba jednak wypełnić
specjalne ankiety - mówi Marcin Przybyliński z Józefosławia.

Mieszkańcy odpowiadają na kilka pytań, m.in. o jakich porach dnia chcieliby
korzystać z komunikacji lub jakie rodzaje biletów chcieliby kupować. - Czasami
w piątki i soboty zdarza mi się dłużej zostać w Warszawie. Byłoby super, gdyby
można było wrócić do domu autobusem, bo kurs taksówką jest bardzo drogi -
cieszy się nasz czytelnik.

W MZA przyznają, że chcą utworzyć linię komercyjną. Teraz autobusy tej firmy
kursują wyłącznie po trasach i według rozkładów jazdy wyznaczonych przez Zarząd
Transportu Miejskiego. Za to MZA dostają pieniądze.

- Szukamy nowych możliwości zarobku. Na początku myślimy o linii do
Józefosławia, potem także o innych połączeniach, np. z lotniska do hoteli.
Najpierw musimy się jednak dowiedzieć, czego oczekują pasażerowie - powiedział
nam Janusz Ciepieńko z MZA, gdzie zachęcają mieszkańców innych peryferyjnych
osiedli, by zgłaszali się, jeśli chcą mieć podobne połączenie.

Nowa linia powstanie w październiku, jeśli badania wykażą, że opłaca się to
MZA. Na początek na trasie do Józefosławia ma obowiązywać osobny system
biletowy (ceny jeszcze nie są znane). W przyszłości mają tam jednak obowiązywać
podmiejskie bilety ZTM (za 4 zł i 80 gr, niewykluczone, że w ofercie pojawią
bilety na dziesięć przejazdów w cenie ośmiu).

Władzom Piaseczna nowy pomysł MZA bardzo się podoba. - W Józefosławiu i
Julianowie wciąż przybywa nowych osiedli. Mieszka tam już ok. 5 tys. osób,
którzy nie mają dobrej komunikacji. Są skazani na rzadko kursujący prywatny
autobus - przyznaje Andrzej Swat, wiceburmistrz Piaseczna.
Pomnik Gosiewskiego - a Tatarzy w okolicach Ełku
Gosiewscy spotkają się w Kretowinach koło Morąga. W planie są warsztaty
genealogiczne, zwiedzanie miejscowości, wystawa pamiątek i powołanie zespołu
do budowy pomnika w Rynie dla upamiętnienia hetmana Wincentego Gosiewskiego,
dowódcy zwycięskiej bitwy pod Prostkami 8 października 1656 r.

Swój przyjazd zapowiedział wicepremier Przemysław Gosiewski. Szczycił się
ostatnio więzami krwi z hetmanem polnym litewskim, twierdząc, że Sienkiewicz
czerpał z jego biografii, kreśląc postać Kmicica. - Kmicic dowodzi Tatarami. A
przecież w rzeczywistości na ich czele stał hetman Gosiewski - podkreślał z dumą.

Problem w tym, że postać hetmana jest na Mazurach kojarzona z krwawymi
napaściami owych Tatarów, a nie z bohaterską walką opisywaną na kartach
"Potopu". Dlatego mieszkańcy Prostek nie chcieli hetmana na patrona szkoły.

- To zdrajca, co puścił Tatarów samopas, by kradli, rabowali i gwałcili.
Ludzie się o tym dowiedzieli i szkole nadaliśmy imię Jana Pawła II - mówi
jeden z mieszkańców.

Dyrektor szkoły Wojciech Cybulski, historyk, jest ostrożniejszy: -
Demokratycznie zadecydowaliśmy, że szkoła będzie nosić imię Jana Pawła II. Nie
słyszałem o tym, aby ktoś mówił o hetmanie jak o zdrajcy.

Wątpliwości co do haniebnych epizodów w życiorysie Wincentego Gosiewskiego nie
mają za to znawcy tematu. - To postać typowego siedemnastowiecznego
awanturnika. Owszem, wygrał bitwę pod Prostkami, w której pokonał Radziwiłła.
Faktem jest jednak także, że jako hetman polny litewski dowodził oddziałami
Tatarów i po bitwie pozwolił im grabić. To oni dokonywali najazdów, podpaleń
ponad stu wsi w okolicach Ełku. Wzięli w jasyr dziesiątki tysięcy mieszkańców.
Tatarzy byli okrutni. To zostało w świadomości mieszkańców tego regionu - mówi
prof. dr hab. Janusz Marcin Michał Małłek z Wydziału Nauk Historycznych na
Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. - Był też okres, kiedy
Gosiewski lansował cara Rosji na tron Polski, wchodził z nim w różne
konszachty. Zabili go polscy konfederaci pod zarzutem zdrady. Dlatego dziwię
się premierowi Gosiewskiemu, który tak przechwala się swoim pochodzeniem.

Przodkowie hetmana twierdzą, że pomnikiem chcą upamiętnić zwycięską bitwę pod
Prostkami, nie kwestionują jednak, że Gosiewski zapisał i ciemne karty
polskiej historii.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Ma się dobrze, może trochę zubożały po latach spędzonych w podziemiu i bez
starszych odniesień historycznych ale polski jazz poprostu fajny jest,
specyficzny i szalenie zrożnicowany. Ja polecam tychże wykonawców, tych
starszych i młodszych oraz całkiem młodych, podróż po wielu stylach:
0-58
Arthythmic Perfection
Auguścik, Grażyna
Baaba
Baron, Piotr
Bassisters Orchestra
Boys Band Trio
Chromosomos
Cracow Klezmer Band, The
Custom Trio
Czerwinski Band, Adam
Diffusion Ensamble
Drum Freaks
Ecstasy Project Trio
Funky Groove
Graal
Możdżer, Leszek
Izdebski, Andrzej
Jagodziński Trio, Andrzej
Jaskułke Trio, Sławek
Kapela Ze Wsi Warszawa
Kapishon
Karolak, Wojciech
Kochan, Jacek
Komeda, Krzysztof
Konikiewicz, Wojciech
Krakowiak, Tomasz
Krakowski, Zbigniew
Kroke
Kultikula
Lemańczyk, Piotr
Lesicki, Artur
Loud Jazz Band
Łoskot
Majewski Quintet, Wojciech
Makowicz, Adam
Masala Sound System
Max Klezmer Trio
Menzel, Joachim
Moon Trio
Motion Trio
Muniak, Janusz
Namysłowski, Jacek
Namysłowski, Zbigniew
Oles/Trzaska/Oles
Bracia Olesie
Osjan (Ossian)
Paralaksa
Pawlik, Włodek
Pierończyk Trio, Adam
Pink Freud
Raminiak/Garbowski/Gradziuk (RGG Trio)
Robotobibok
Seifert, Zbigniew
Skalpel
Sonus Acrobata
Stankiewicz, Kuba
Staroniewicz, Wojciech
Trzaska, Mikołaj
Tworzywo Sztuczne
Von Zeit
Walk Away
Yanina & Kapela
Sing Sing Penelope
100nka
AGD
Elektrolot
Kerd
Pelc, Jacek
Pieces Of Brain
Pink Freud
Pulsarus
Stańko, Tomasz
Ścierański, Krzysztof
Olak Trio, Marcin
Niebieski Lotnik
Tomasz Gwińciński

może coś mi jeszcze wpadnie do łba...
Wspolczesna Judeopolonia cd.
"Mądry Żyd to zakonspirowany Żyd. Zdemaskowany Żyd to głupi Żyd."
(Talmud)

61. Daniel PASSENT publicysta
62. Aleksander PASZYŃSKI b. Minister Budownictwa
63. Andrzej POTOCKI Rzecz.Pras. Unii Wolności
64. Danuta PIONTEK byznesmenka, Part.Suchock.
65. Mieczysław RAKOWSKI b.I.Sekr.PZPR, b.Prem.PRL
66. Alicja REICH-MODLIŃSKA prezenterka w TVP
67. Antoni MACIEREWICZ b. Min.Spr.Wew., Przew. Ak.Pol.
68. Wieslaw ROZLUCKI Prezes Giełdy Pap. Wartościowymi
69. Jan RUTKIEWICZ Burmistrz W-wa Śródmieście
70. Tadeusz ROSS twórca „antypolonizmu”
71. Ireneusz SEKUŁA aferzysta, b. V-Premier PRL-u
72. Ernest SKALSKI z-ca Red.Nacz. „GAZETY WYBORCZEJ”
73. Krzysztof SKUBISZEWSKI b. Min. Spraw Zagranicznych
74. Marek SIWIEC Krajowa Rada Radiofonii I TVP
75. Andrzej SZCZYPIORSKI Literat, twórca „antypolonizmu”
76. Hanna SUCHOCKA b. Premier, Unia Wolności
77. Marcin ŚWIĘCICKI b.czł.KC PZPR,Prez.W-wy, UW
78. Jacek SERYUSZ-WOLSKI Integracja d/s Europejskich
79. Tadeusz STRYJCZYK b.Min.Przem.,doradca Suchockiego
80. Grażyna STANISZEWSKA Unia Wolności
81. Szymon SZURMIEJ Przew.Sw.Federacji.Żydów Polskich
82. Anna SZUILC Prezenterka TVP
83. Ewa SPYCHALSKA Przewodn. OPZZ
84. Jacek TAYLOR Unia Wolności
85. Jerzy TUROWICZ sztandarować Żydów w Polsce
86. Witold TRZECIAKOWSKI b.Min.w rządzie Mazowieckiego
87. Jerzy URBAN b.Przew.Radiokom.,b.Rzecz.Pras.rządu
PRL,red.nacz.tygodnika „NIE”
88. Kazimierz UJAZDOWKI Koalicja Konserwatywna
89. Janusz WAISS współwłaściciel Radia "ZET"90
90. Piotr WIERZBICKI red. nacz. „GAZETY POLSKIEJ”
91. Andrzej WIELOWIEJSKI Unia Wolności
92. Henryk WUJEC Unia Wolności
93. Andrzej WOYCIECHOWSKI właściciel Radia „ZET"
94. Wojciech ZIEMBINSKI Str.Wiern.Rzeczypospolitej agentura żydowsko -
niemiecka
95. Andrzej ZAREMBSKI b. Rzecz.Pras.Kr.Rady Rad.i TVP
96. Andrzej ZOLL Przew. Trybun. Konstytucyjnego

Listę sporządzono na podstawie Kartoteki Ludności Centralnego Biura Adresów MSW.
Nr arch.: 1/6526/1; Data Arch.: 9.07.1984r.; Organ Rej.: Wydz. III-2SUSW W-wa;
Nr Rej:. 14750-99;Data Rej.: 29.06.1969r.
ISP-Odnoga Fundacji Batorego-listy Żydów c.d
Trochę o Instytucie Spraw Publicznych:

RADA NADZORCZA

Prof. Krzysztof Michalski - przewodniczący Rady Nadzorczej, dyrektor
Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu

Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika "Polityka"

Prof. Marcin Król, Uniwersytet Warszawski, redaktor naczelny
miesięcznika "Res Publica Nowa"

Helena Łuczywo, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej"

Prof. Wiktor Osiatyński, Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Prof. Jerzy Regulski, prezes Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej

Andrzej Topiński, prezes Związku Banków Polskich

RADA PROGRAMOWA

Prof. Anna Fornalczyk - przewodnicząca Rady Programowej, Uniwersytet Łódzki

Włodzimierz Cimoszewicz, minister spraw zagranicznych, były premier RP

Prof. Bronisław Geremek, Kolegium Europejskie Natolin, były minister spraw
zagranicznych

Prof. Lech Kaczyński, poseł na Sejm RP, były minister sprawiedliwości

Prof. Leon Kieres, prezes Instytutu Pamięci Narodowej

Prof. Ewa Łętowska, Polska Akademia Nauk, Naczelny Sąd Administracyjny

Tadeusz Mazowiecki, były premier RP

Bp Tadeusz Pieronek, Rektor Papieskiej Akademii Teologicznej

Prof. Anna Radziwiłł, doradca ministra edukacji narodowej

Prof. Janusz Reykowski, Polska Akademia Nauk

Prof. Andrzej Rychard, Polska Akademia Nauk, Central European University

Tadeusz Syryjczyk, były minister transportu

Wiesław Walendziak, poseł na Sejm RP (PiS)

SPONSORZY:

Ambasada Brytyjska
Ambasada Holandii
British Council
Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga
Fundacja im. Friedricha Eberta
Fundacja im. Konrada Adenauera
Fundacja Wspomagania Wsi
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
Fundusz Współpracy - PHARE
Fundusz Wyszegradzki
Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu
Kancelaria Premiera RP
Kancelaria Prezydenta RP
Komitet Badań Naukowych
Levi-Strauss Foundation
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Open Society Institute
Parlament Europejski
Polska Fundacja "Wiedzieć Jak"
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Rockefeller Brothers Fund
Rząd Republiki Federalnej Niemiec
The German Marshall Fund of the United States
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
United Nations Development Program
Urząd Komitetu Integracji Europejskiej
Westminster Foundation for Democracy

I wszystko jasne!
Oficjalna lista polskich europarlamentarzystów
wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=5348842&ticket=9299843870090752d2yetFJ%2B59W%2B4GtvdT6zzZB6pR3vgWH62F%
2BvwX6OgBr3EShVPCQS%2FMaawtsLhGs5h93j2w4zhwJban%2FQqiPmPSnHFvn%
2FJer9wlaQLx92X0znu6A%2FcnrmuRNiTjnmSMEb

Państwowa Komisja Wyborcza podała listę 54 osób wybranych z Polski do
Parlamentu Europejskiego.
Z list Platformy Obywatelskiej zostali wybrani: Jerzy Buzek, Zdzisław
Chmielewski, Małgorzata Handzlik, Stanisław Jałowiecki, Filip Kaczmarek,
Bogdan Klich, Barbara Kudrycka, Janusz Lewandowski, Jan Olbrycht, Paweł
Piskorski, Jacek Protasiewicz, Jacek Saryusz-Wolski, Bogusław Sonik, Zbigniew
Zaleski, Tadeusz Zwiefka.

Z list Ligi Polskich Rodzin zostali wybrani: Filip Adwent, Sylwester
Chruszcz, Maciej Giertych, Dariusz Grabowski, Urszula Krupa, Bogdan Pęk,
Mirosław Piotrowski, Bogusław Rogalski, Witold Tomczak, Wojciech Wierzejski.

Z list Prawa i Sprawiedliwości zostali wybrani: Adam Bielan, Anna Fotyga,
Mieczysław Janowski, Michał Kamiński, Marcin Libicki, Wojciech Roszkowski,
Konrad Szymański.

Z list Samoobrony zostali wybrani: Marek Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Bogdan
Golik, Wiesław Kuc, Jan Masiel, Leopold Rutowicz.

Z list SLD-UP zostali wybrani: Lidia Geringer d'Oedenberg, Adam Gierek,
Bogusław Liberadzki, Marek Siwiec, Andrzej Szejna.

Z list Polskiego Stronnictwa Ludowego zostali wybrani: Zbigniew Kuźmiuk,
Zdzisław Podkański, Czesław Siekierski, Janusz Wojciechowski.

Z list Unii Wolności zostali wybrani: Bronisław Geremek, Jan Kułakowski,
Janusz Onyszkiewicz, Grażyna Staniszewska.

Z list Socjaldemokracji Polskiej zostali wybrani: Genowefa Grabowska, Józef
Pinior, Dariusz Rosati.

Platforma Obywatelska zdobyła 24,10% głosów, LPR - 15,92%, PiS - 12,67% -
podała Państwowa Komisja Wyborcza. Oprócz tych trzech partii próg wyborczy
przekroczyły: Samoobrona - 10,78%, SLD-UP - 9,35%, Unia Wolności - 7,33%,
PSL - 6,34%, SdPl - 5,33%.

W przeliczeniu na mandaty oznacza to, że PO otrzyma 15 mandatów, LPR - 10,
PiS - 7, Samoobrona - 6, SLD-UP - 5, UW i PSL - po 4, SdPl - 3.
Frekwencja wyniosła 20,87%. (mn)
Nowi posłowie w Sejmie
Kilka "śmiesznych" rzeczy się z tym wiąże, np. UPR ma w Sejmie posła!! Z
kolei PSL przybyło dwóch a LPR ubędzie 2. Trzeba będzie też urządzić nowe
wybory do senatu w 4 okręgach. Tylko na jak długo oni będą tymi posłami?

Za PAP (źródło: onet.pl)
4 mandaty eurodeputowanych zdobyli posłowie Platformy Obywatelskiej.
za Januszu Lewandowskiego posłem zostanie Aleksander Hall (chyba teraz
bezpartyjny, albo dalej w SKL?)
za Bogdana Klicha wejdzie Józef Krzyworzeka,
za Jacka Protasiewicza - Jarosław Duda,
a za Pawła Piskorskiego - polityk UPR Leszek Samborski, który w wyborach 2001
roku startował z list PO.

4 mandaty do PE zdobyli posłowie PSL.
Janusza Wojciechowskiego zastąpi Krystyna Ozga,
Zbigniewa Kuźmiuka - Maria Dziuba,
Zdzisława Podkańskiego - Marian Wesołowski,
a na miejscu Czesława Siekierskiego w ławach poselskich zasiądzie Marian
Wesołowski.
Szeregi PSL zasili dodatkowo 2 posłów, ponieważ Bogdan Pęk i Dariusz
Grabowski z Ligi Polskich Rodzin, którzy zostali eurodeputowanymi, w wyborach
parlamentarnych w 2001 roku startowali do Sejmu z list PSL. Miejsce Pęka na
Wiejskiej zajmie Stefan Nowak, a Grabowskiego zastąpi Tadeusz Balcerowski.
Klub PSL powiększy się w ten sposób do 39 posłów, a klub LPR, po utracie
dwóch posłów, zmniejszy się do 25 osób.

Kolejnymi posłami LPR, którzy zdobyli mandaty eurodeputowanych, są:
Urszula Krupa (zastąpi ją na Wiejskiej Ewa Sowińska),
Maciej Giertych (zastąpi go Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz)
Witold Tomczak (zastąpi go Elżbieta Ratajczak).

Z list PiS do europarlamentu dostało się 3 posłów:
Michał Kamiński (zastąpi go w Sejmie Wojciech Borzuchowski),
Marcin Libicki, za którego w ławach sejmowych zasiądzie Anna Borucka-
Cieślewicz,
Adam Bielan, którego zastąpi Jan Pietras.

Również posłowi SLD Bogusławowi Liberadzkiemu wygasa mandat w polskim Sejmie -
na Wiejskiej za niego pojawi się Janusz Winiarczyk.
Pisz ze znajomością tematu-Setap.
Gość portalu: Setap napisał(a):

> P.O.kuma się z S.L.D. i co ty na to? chrum to zawsze świnie.

PiSowcy ZAWSZE kumali się z komuchami i co z tego wynika?Też "chrum"?
Myślę że gdyby chcieli korzystać z koalicji z sld to....weszli by w tą koalicję:)A przypominam tez szanownemu że w aparacie przemocy tworzonym z psu-lpru-i samoobrony było więcej ludzi związanych albo osobiście albo porzez ciocie ,mamusie lub wujków z aparatem przemocy i uciśnienia polaków z komunistycznej polski niż w samym sld.To jest ten chichot historii.
1. Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości IVRP. Członek PZPR. Skazywał
Solidarnościowców w stanie wojennym.
2. Zbigniew Wasserman - Minister koordynator ds. służb specjalnych IV RP.
PRLowski prokurator.
3. Wojciech Jasiński- Minister Skarbu IV RP. Członek PZPR.
4. Andrzej Aumiller- Minister Budownictwa IV RP- Członek PZPR i UP.
5. Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR i SLD.
6. Zbigniew Graczyk- Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - Członek PZPR.
7. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP- Członek PZPR. i SLD.
8. Ewa Sowińska- Rzecznik Praw Dziecka IV RP. Członek PZPR.
9. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP- Członek PZPR.
10. Bogusław Kowalski Wiceminister Transportu IV RP. Członek PRON.
11. Bogdan Socha -Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - Członek PZPR.
12. Romuald Poliński- kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP.
- Członek PZPR doradca SLD.
13. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP - - Członek PZPR.
14. Ryszard Siewierski- Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP- - Członek
PZPR.
15. Karol Karski (PiS) obecnie radykalny przewodniczący komisji IV RP ds.
zmian w ustawie lustracyjnej. We władzach centralnych socjalistycznego ZSP na
Wydziale Prawa i Administracji UW.
16. Stanisław Kostrzewski, od 25. 02. 2006 skarbnik PiS - Członek PZPR.
17. Jerzy Bahr, ambasador RP w Moskwie. - Członek PZPR.
18. Krzysztof Czabański, prezes Polskiego Radia S. A - Członek PZPR.
19. Stanisław Podlewski, dyrektor departamentu rybołówstwa w ministerstwie
rolnictwa- Członek PZPR.
20. Marcin Wolski, dyrektor I programu PR - Członek PZPR.
21. Tomasz Gąska, wiceprezes Radia PiK z nadania Kaczyńskich. - Członek PZPR.
22. Bolesław Borysiuk wybrany do KRRiT za zgodą Kaczyńskich. Lata w PZPR.
23. Konrad Kornatowski - Szef Policji, prokurator PRL-owski
24. Janusz Kaczmarek - minister MSWiA - członek PZPR
25. Andrzej Lepper - wicepremier, minister rolnictwa - członek PZPR...
Gość portalu: Anka napisał(a):

> I jeszcze jedno.
> Na komunistów i złodziei już nie zagłosuję, więc nie licz że oddam swój głos na
> PO.

Więc nie bardzo rozumiemy MY TUTAJ!na kogo zagłosujesz bo przypominam Ci że:
1. Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości IVRP. Członek PZPR. Skazywał
Solidarnościowców w stanie wojennym.
2. Zbigniew Wasserman - Minister koordynator ds. służb specjalnych IV RP.
PRLowski prokurator.
3. Wojciech Jasiński- Minister Skarbu IV RP. Członek PZPR.
4. Andrzej Aumiller- Minister Budownictwa IV RP- Członek PZPR i UP.
5. Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR i SLD.
6. Zbigniew Graczyk- Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - Członek PZPR.
7. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP- Członek PZPR. i SLD.
8. Ewa Sowińska- Rzecznik Praw Dziecka IV RP. Członek PZPR.
9. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP- Członek PZPR.
10. Bogusław Kowalski Wiceminister Transportu IV RP. Członek PRON.
11. Bogdan Socha -Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - Członek PZPR.
12. Romuald Poliński- kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP.
- Członek PZPR doradca SLD.
13. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP - - Członek PZPR.
14. Ryszard Siewierski- Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP- - Członek
PZPR.
15. Karol Karski (PiS) obecnie radykalny przewodniczący komisji IV RP ds.
zmian w ustawie lustracyjnej. We władzach centralnych socjalistycznego ZSP na
Wydziale Prawa i Administracji UW.
16. Stanisław Kostrzewski, od 25. 02. 2006 skarbnik PiS - Członek PZPR.
17. Jerzy Bahr, ambasador RP w Moskwie. - Członek PZPR.
18. Krzysztof Czabański, prezes Polskiego Radia S. A - Członek PZPR.
19. Stanisław Podlewski, dyrektor departamentu rybołówstwa w ministerstwie
rolnictwa- Członek PZPR.
20. Marcin Wolski, dyrektor I programu PR - Członek PZPR.
21. Tomasz Gąska, wiceprezes Radia PiK z nadania Kaczyńskich. - Członek PZPR.
22. Bolesław Borysiuk wybrany do KRRiT za zgodą Kaczyńskich. Lata w PZPR.
23. Konrad Kornatowski - Szef Policji, prokurator PRL-owski
24. Janusz Kaczmarek - minister MSWiA - członek PZPR
25. Andrzej Lepper - wicepremier, minister rolnictwa - członek PZPR...

pozostaje Ci jeszcze PSL:)Weź też pod uwagę że w SLD jest o wiele mniej ludzi z przeszłością komunistyczną niż w samym PISie:)Więc zagłosuj na SLD.
Sam Dombrowicz blokowal?! Umie obslugiwac komputer?! JAAA..

Okreg I
1. Henryk Zygmunt Sapalski
2. Bogdan Adam Dzakanowski
3. Czesław Jan Rekowski
4. Andrzej Ryszard Tomczyk
5. Bo*ena Krystyna Meler
6. Jan Raczecki
7. Andrzej Robert Pyszka
8. Waldemar Alfred Jakubczyk
9. Mariusz Medard Kowalski
10. Hilary Arkadiusz Weckwerth

Okreg II
1. Zbigniew Andrzej Skrycki
2. Grzegorz Tadeusz Smoczynski
3. Ryszard Strzelecki
4. El+bieta Kornaszewska
5. Ryszard Andrzej Rozwadowski
6. Piotr Andrzej Walczak
7. Joanna Zofia Nierebinska
8. Ewa Maria Arkuszewska
9.Henryk Edward Szelag
10. Marcin Trzeciakowski

Okreg III
1. Marek Stanisław Napierała
2. Krzysztof Jerzy Chabowski
3. Marek Henryk Sikorski
4. Krzysztof Piotr Ro%nowski
5. Marek Grzybowski
6. Józef Benedykt Flizikowski
7. Zbigniew Lech Pankiewicz
8. Andrzej Jan Ofczynski
9. Eleonora Anna Janowicz
10. Tomasz Ciara
11.Czesław Stanisław Rzadkosz
12. Jerzy Radosław Wozniak

Okreg IV
1. Jan Antoni Gaul
2. Marek Adam Lesniewski
3. Roman Wojciech Fijałkowski
4. Marek Ryszard Mackiewicz.
5. Janusz Tadeusz Kwasniewski
6. Maria Teresa Kaszubska
7. Jerzy Władysław Deja
8. Rafał Włodzimierz Kur
9. Bartosz Kossowski
10. Dawid Piotr Gulczynski

Okreg V
1. Edwin Andrzej Warczak
2. Eugeniusz Tru..
3. Elbieta Halina Renzetti
4. Michał Moczadło
5. Roman Rogaczewski
6. Andrzej Jerzy Wójcik
7. Barbara Liszkiewicz-Czyewska
8. Henryk Jan Wełniak
9. Tomasz Hoppe
10. Krzysztof Kazimierz Cieki

Okreg VI
1. Sebastian Jerzy Kocinski
2. Iwona Maria Lenkiewicz
3.Wiesława Jarzebowska
4. Małgorzata Wiesława Ossendowska
5. Zygmunt Antoni Wos
6.Wiesława Danuta Stefaniak
7. Wojciech Mrozik-Gliszczynski
8. Marek Jasinski
9. Sławomir Piotr Schmidt
10. Patryk R7any
MUZEUM czy OŚRODEK POLAKOŻERCZY?
68. Wieslaw ROZLUCKI Prezes Giełdy Pap. Wartościowymi
69. Jan RUTKIEWICZ Burmistrz W-wa Śródmieście
70. Tadeusz ROSS twórca „antypolonizmu”
71. Ireneusz SEKUŁA aferzysta, b. V-Premier PRL-u
72. Ernest SKALSKI z-ca Red.Nacz. „GAZETY WYBORCZEJ”
73. Krzysztof SKUBISZEWSKI b. Min. Spraw Zagranicznych
74. Marek SIWIEC Krajowa Rada Radiofonii I TVP
75. Andrzej SZCZYPIORSKI Literat, twórca „antypolonizmu”
76. Hanna SUCHOCKA b. Premier, Unia Wolności
77. Marcin ŚWIĘCICKI b.czł.KC PZPR,Prez.W-wy, UW
78. Jacek SERYUSZ-WOLSKI Integracja d/s Europejskich
79. Tadeusz STRYJCZYK b.Min.Przem.,doradca Suchockiego
80. Grażyna STANISZEWSKA Unia Wolności
81. Szymon SZURMIEJ Przew.Sw.Federacji.Żydów Polskich
82. Anna SZUILC Prezenterka TVP
83. Ewa SPYCHALSKA Przewodn. OPZZ
84. Jacek TAYLOR Unia Wolności
85. Jerzy TUROWICZ sztandarować Żydów w Polsce
86. Witold TRZECIAKOWSKI b.Min.w rządzie Mazowieckiego
87. Jerzy URBAN b.Przew.Radiokom.,b.Rzecz.Pras.rządu
PRL,red.nacz.tygodnika „NIE”
88. Kazimierz UJAZDOWKI Koalicja Konserwatywna
89. Janusz WAISS współwłaściciel Radia "ZET"90
90. Piotr WIERZBICKI red. nacz. „GAZETY POLSKIEJ”
91. Andrzej WIELOWIEJSKI Unia Wolności
92. Henryk WUJEC Unia Wolności
93. Andrzej WOYCIECHOWSKI właściciel Radia „ZET"
94. Wojciech ZIEMBINSKI Str.Wiern.Rzeczypospolitej agentura żydowsko -
niemiecka
95. Andrzej ZAREMBSKI b. Rzecz.Pras.Kr.Rady Rad.i TVP
96. Andrzej ZOLL Przew. Trybun. Konstytucyjnego
97. Antoni MACIEREWICZ b. Min.Spr.Wew., Przew. Ak.Pol.

Listę sporządzono na podstawie Kartoteki Ludności Centralnego Biura Adresów MSW.
Nr arch.: 1/6526/1; Data Arch.: 9.07.1984r.; Organ Rej.: Wydz. III-2SUSW W-wa;
Nr Rej:. 14750-99;Data Rej.: 29.06.1969r.

"Mądry Żyd to zakonspirowany Żyd. Zdemaskowany Żyd to głupi Żyd."
(Talmud)

>